جنبش «حماس» تعویق زمان برگزاری انتخابات فلسطین را نمی‌پذیرد

جنبش «حماس» تعویق زمان برگزاری انتخابات فلسطین را نمی‌پذیرد

به گزارش مهر به نقل از فلسطین الیوم، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی گفت: هرگونه تصمیمی در مورد انتخابات باید با اجماع ملی تمامی فلسطینیان اتخاذ شود.

بر اساس این گزارش، حازم قاسم اظهار داشت: تعویق انتخابات به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی کاملاً باطل و مردود است و گروه‌های فلسطینی در نشست روز پنجشنبه باید در مورد ساز و کارهای برگزاری انتخابات گفتگو کنند.

قاسم ضمن ابراز تأسف نسبت به اظهارات برخی مسئولان تشکیلات خودگردان در رابطه با تعویق انتخابات، تاکید کرد که همه فلسطینیان باید بر برگزاری انتخابات و بکارگیری تمام توان و قدرت خود برای مقابله با رژیم اشغالگر در قدس متمرکز شوند.

وی ضمن تاکید بر مخالفت قاطع جنبش متبوعش با تعویق انتخابات، اظهار داشت که این حق فلسطینیان ساکن قدس است که در انتخابات شرکت کنند و ما می‌توانیم خواسته خود را بر دشمن تحمیل کنیم و انتخابات را در این شهر برگزار کنیم.

پیشتر برخی منابع فاش کردند که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم دارد با اعزام «حسین الشیخ» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح به قطر به طور غیرمستقیم از اقدامات احتمالی و خطرناک حماس در آینده‌ای نزدیک پیشگیری کند.

این منابع اعلام کردند: ابومازن تصمیم گرفته تا با فرستادن الشیخ به قطر و دیدار وی با مقامات عالی این کشور آنها را به مذاکره و اقناع رهبران حماس با هدف جلوگیری از بروز هرگونه اقدام خشمگینانه از سوی غزه در صورت تعویق انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی مجاب کند.