جنبش فلسطینی: اتحادیه عرب ابزار کشورهای وابسته و خائن شده است

جنبش فلسطینی: اتحادیه عرب ابزار کشورهای وابسته و خائن شده است

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-20

به گزارش گروه بین‌الملل تازه ترین ها، جنبش «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» اقدام شامگاه گذشته اتحادیه عرب را بشدت محکوم کرد.

این اتحادیه حاضر نشد بیانیه‌ای در محکومیت اقدام امارات در عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی صادر کند.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد، عدم تصویب طرح فلسطین (در محکومیت امارات) بار دیگر بر تهی بودن و نابودی اتحادیه عرب تأکید دارد.

خبرگزاری «صفا» ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، اتحادیه عرب «عملا به ابزاری برای کشورهای وابسته و خائن تبدیل شده است تا سیاستهای آنان را حمایت و اجرایی کند؛ [سیاستهایی] که با منافع ملتهای عرب و مسائل عادلانه آنان به ویژه مسئله فلسطین، در تضاد است».

این گروه ادامه داد، موضع اتحادیه عرب، «جانبداری وقیحانه از کشور امارات، تشویق آن و سایر کشورهاست تا در [مسیر] عادی‌سازی و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و حصول توافق صلح با آن، حرکت کنند».

در این بیانیه از سازمان آزادی‌بخش فلسطین و تمامی گروههای ملی فلسطین خواسته شد که با مواضع اتحادیه عرب مقابله کنند و سیاستهایی را در پیش گیرند که بر اساس آن، توافقات با رژیم صهیونیستی ملغی و شناسایی این رژیم لغو شود.

این گروه از سازمان آزادی‌بخش فلسطین خواست که به جای «حساب باز کردن بر روی رژیمهای عربی و اتحادیه عرب که امروز اعلامیه مرگ خود را اعلام کرد»، با ملتهای عربی و گروههای ملی این کشورها ارتباط برقرار کند.

اتحادیه عرب شامگاه گذشته طرح فلسطین را نپذیرفت. این طرح در مخالفت با عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات بود.

در سایه اختلاف شدید فلسطین با برخی کشورهای عربی در خصوص عادی‌سازی روابط با تل‌آویو قبل از تحقق صلح عربی، «ریاض المالکی» وزیرخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت مانع صدور بیانیه‌ای شده که به سود امارات باشد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص