جنگ در اتیوپی| شهر «عداقا حمسوس» به دست ارتش افتاد

جنگ در اتیوپی| شهر «عداقا حمسوس» به دست ارتش افتاد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-02

فارس: درگیری ارتش اتیوپی و نیروهای اقلیم «تیگرای» از ۱۸ روز پیش آغاز شده و کماکان ادامه دارد و تلاش سازمان ملل و مجامع بین‌المللی برای آتش‌بس تا کنون به جایی نرسیده است. در همین حال ارتش اتیوپی اعلام کرد که توانسته کنترل شهر «عداقا حمسوس» را  در ۹۷ کیلومتری شهر «میکیلی» (مرکز اقلیم تیگرای) به دست گیرد.

به نوشته وبسایت روزنامه البیان، ارتش اتیوپی همچنین اعلام کرد که از توپخانه سنگین و تانک برای محاصره شهر «میکیلی» بهره خواهد برد و به غیر نظامیان هشدار داد که شهر را ترک کنند.

«دیجین تسیجایی» سخنگوی ارتش اتیوپی در این باره گفت که مرحله پیش رو سرنوشت‌ساز است و قرار است شهر «میکیلی» با تانک محاصره شود و پس از پایان درگیری‌ها در مناطق کوهستانی نیروهای ارتش اتیوپی به سمت چاههای نفتی پیشروی خواهند کرد.

این برای اولین بار در تاریخ اتیوپی است که میان دولت مرکزی و یکی از ایالت‌های دهگانه این کشور درگیری رخ می‌دهد. این درگیری‌ها از ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) آغاز شده است که دلایل تاریخی و قومیتی دارد، (جزئیات بیشتر)


موقعیت اقلیم «تیگرای» در شمال اتیوپی

طبق گفته منابع محلی، در حال حاضر تمامی امکانات ارتباطی از جمله خط تلفن و اینترنت در مناطق درگیری قطع است و رسانه‌ها نیز به سختی امکان حضور در این مناطق را دارند.

شب گذشته نیز نیروهای ارتش فدرال اتیوپی توانستند شهرک «ادیجرات» را در 116 کیلومتری شمال «میکیلی» به تسلط خود در آورند.

انتهای پیام/م