حالا بدون ترس می‌توان از تیم ملی انتقاد کرد

حالا بدون ترس می‌توان از تیم ملی انتقاد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در پایان هفتمین روز از مرحله گروهی انتخابی جام جهانی و بعد از پیروزی برابر عراق جواز حضور در رقابتهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را گرفت که این اتفاق بزرگی برای فوتبال ایران است.

افشین حاجی پور پیشکسوت فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: قبل از هر چیز این اتفاق بزرگ و خجسته را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم. مردم ایران به این شادی و سرور نیاز داشتند. در روزهایی که مردم با مشکلات معیشتی مواجه هستند چه بهانه‌ای برای شادی بهتر از صعود تیم ملی به جام جهانی. به نوبه خودم و به عنوان یک پیشکسوت فوتبال از همه افرادی که برای تحقق این اتفاق بزرگ زحمت کشیدند تشکر می‌کنم.

حاجی پور در ادامه بیان داشت: با اینکه اتفاق بسیار بزرگ و قابل تحسین است، اما انتقاداتی هم به عملکرد مجموعه فدراسیون و تیم ملی وارد است. انتقاداتی که تاکنون به دلیل حساسیت اوضاع از ابراز آن خودداری می‌کردیم و حالا که تیم ملی خوشبختانه راهی جام جهانی شده می‌توان بدون ترس از اینکه اتهامی علیه تیم ملی و منافع ملی بر ما وارد کنند، انتقادات را به امید برطرف شدن نقاط ضعف و حضور پر قدرت تر در جام جهانی ارائه دهیم.

ملی پوش پیشین فوتبال بیان داشت: اولین و مهم‌ترین انتقادی که به تیم ملی وارد است نگاه رنگی فدراسیون و کادر فنی تیم ملی در انتخاب نفرات ملی پوش است. عملکرد کادر فنی و فدراسیون به نوعی هست که برای ما شائبه تبعیض در انتخاب نفرات ملی پوش پیش آید و بتوانیم آن را در قالب انتقاد بیان کنیم.

وی اضافه کرد: تصور ما بر این است که در انتخاب نفرات ملی پوش نگاه رنگی وجود دارد و نه تنها در شرایط پنجاه-پنجاه نگاه رنگی اعمال می‌شود، بلکه حتی در شرایط ۶۰ به ۴۰ یا بدتر از آن هم این نگاه وجود دارد؛ که این اصلاً خوب نیست و می‌تواند عامل ایجاد نفاق در تیم ملی و از بین رفتن وحدت ملی شود.

کارشناس فوتبال تاکید کرد: مهم‌ترین موضوعی که در این رابطه به آن اشاره می‌کنم نادیده گرفته شدن سیدحسین حسینی است و در حالی این دروازه‌بان نادیده گرفته می‌شود که می‌توان عملکرد او را با آمار و ارقام سنجید. آیا چون حسینی پیراهن استقلال را بر تن دارد حق حضور در تیم ملی را ندارد؟ نفر بعدی که به آن اشاره می‌کنم بازیکنی با کیفیت مثل مهدی مهدی پور است که بی تردید در حال حاضر آماده‌ترین و بهترین هافبک میانی لیگ است و او نیز در حالی نادیده گرفته می‌شود که برخی هم پستی‌های او در شرایط بسیار پایین‌تر قرار دارند و حتی برخی تازه از بند مصدومیت رهایی یافته، اما به راحتی به تیم ملی دعوت می‌شوند.

پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: این نادیده گرفته شدن تنها خاص استقلال نیست و نفرات آماده دیگر تیم‌ها هم جایی در تیم ملی ندارند تا چنین به نظر رسد که یکی از شروط اصلی حضور در تیم ملی قرار داشتن در یک قالب خاص باشد.

حاجی پور خاطر نشان ساخت: متاسفانه این نگاه که نگاه حمایتی از یک تیم در آن به چشم می‌خورد باعث شده تا کم کم تخم نفاق در تیم ملی هم پاشیده شود و آن همدلی که باید پشت این تیم در جام جهانی باشد از بین برود. به فدراسیون و کادر فنی تیم ملی توصیه می‌کنم نگاه عدالت محور و ملی را جایگزین نگاه رنگی خود کرده و شائبه‌هایی که در خصوص تیم ملی وجود دارد را از بین ببرند.

وی تاکید کرد: آن چیزی که ما در جامعه می‌شنویم را حتماً مسئولان فوتبال و فدراسیون هم می‌شنوند و بهتر از ما می‌دانند که چه حرف و حدیث‌ها و شایعاتی پیرامون نحوه برخی انتخابات در تیم ملی وجود دارد. بهتر است فدراسیون و کادر فنی تیم ملی با برخی رفتارهای خود به این شایعات دامن نزنند.

منبع : مهر