حریفان ملی‌پوشان آب‌های آرام ایران در انتخابی المپیک مشخص شدند

حریفان ملی‌پوشان آب‌های آرام ایران در انتخابی المپیک مشخص شدند

به گزارش مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، برنامه و گروه بندی مسابقات آبهای آرام انتخابی المپیک در تایلند مشخص شد و ملی پوشان کشورمان با حریفان خود آشنا شدند.
برنامه رقابتی ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت

هدیه کاظمی در مرحله مقدماتی کایاک تکنفره ۵۰۰ متر با حریفانی از ژاپن، اندونزی و چین تایپه رقابت خواهد کرد. دو قایق اول به طور مستقیم راهی فینال می شوند و باقی باید در نیمه نهایی برای رسیدن به فینال پیکار کنند.

مسابقه نیمه نهایی نیز همین روز برگزار می شود که ۴ قایق اول فینالیست می شوند و قایق های دیگر حذف خواهند شد. مسابقه فینال این ماده نیز همین روز برگزار خواهد شد و بهترین های آسیا برای رسیدن به سهمیه المپیک مسابقه خواهند داد.

قایق دو نفره بانوان ایران هم با ترکیب پریسا محمدزاده و آتنا رئوفی در مسافت ۵۰۰ متر تک رقابتی برای رسیدن به سهمیه المپیک دارد و با حریفانی از کشورهای قزاقستان، اندونزی، تایلند و ژاپن پیکار می کند.

پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت

در اولین مسابقه علی آقامیرزایی نماینده کشورمان در کایاک تکنفره ۲۰۰ متر است و در مرحله مقدماتی با حریفانی از چین، چین تایپه، قزاقستان، سنگاپور و عراق رقابت خواهد کرد. دو قایق اول راهی نیمه نهایی می شوند و قایق های دیگر در شانس مجدد برای صعود به نیمه نهایی پیکار خواهند کرد.

در شانس مجدد شش قایق اول به نیمه نهایی صعود می کنند و باقی حذف خواهند شد. در نیمه نهایی چهار قایق اول فینالیست خواهند شد.

هدیه کاظمی نیز در این روز مسابقه خواهد داشت و نماینده کشورمان در کایاک تکنفره ۲۰۰ متر خواهد بود و در مرحله مقدماتی با حریفانی از کره جنوبی ،اندونزی و ژاپن مسابقه می دهد که دو قایق نخست به فینال صعود می کنند و قایق های دیگر به نیمه نهایی می رسند. در نیمه نهایی ۴ قایق اول فینالیست خواهند شد و باقی حذف می شوند.

سپس علی آقامیرزایی در مرحه مقدماتی کایاک تکنفره ۱۰۰۰ متر به آب خواهد زد و در مرحله مقدماتی با حریفانی از عراق، کره جنوبی، ژاپن، تایلند و قزاقستان مسابقه خواهد داد. در این بخش دو قایق نخست به نیمه نهایی می رسند و قایق های دیگر باید برای صعود به نیمه نهایی دوباره مسابقه بدهند.

در شانس مجدد ۶ قایق اول به نیمه نهایی صعود می کنند و دیگر قایق ها حذف می شوند. در نیمه نهایی نیز ۴ قایق اول راهی فینال مسابقات خواهند شد. فینال مسابقات نیز در همین روز برگزار خواهد شد.