حمایت مربی سابق تیم ملی کشتی از بازگشت دو آزادکار عنوان‌دار

حمایت مربی سابق تیم ملی کشتی از بازگشت دو آزادکار عنوان‌دار

به گزارش مهر، بازگشت کمیل قاسمی و حسن رحیمی دو آزادکار عنوان دار جهان و المپیک به میدان و آغاز تمرینات آنها برای حضور در المپیک با واکنش‌های مختلفی از سوی اهالی کشتی مواجه شد. در همین راستا امیر توکلیان مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد که در کنار این دو آزادکار در میادین مختلف بین المللی حضور داشت به مهر گفت: بی تردید متولیان ورزش و به ویژه فدراسیون کشتی باید قهرمانان ملی را حفظ کرده و تلاش کنند تا از تجربیات ارزشمند این ورزشکاران موفق به بهترین شکل استفاده شود. در این خصوص باید به بازگشت دوباره کمیل قاسمی و حسن رحیمی اشاره کنم که این دو قهرمان ملی جزو سرمایه‌های ورزش ایران هستند و به نظر من فدراسیون کشتی باید از تصمیم آنها حمایت و استقبال کند.

وی افزود: به عنوان کسی که به عنوان کشتی گیر و مربی، رده‌های مختلف تیم‌های ملی را تجربه کردم معتقدم نباید قهرمان ملی را رها کرد، چراکه با چنین کاری این ذهنیت به آنها دست می‌دهد که بعد از دوران جوانی و استفاده از استعداد و افتخارات‌شان، فراموش و طرد شده‌اند. اینجاست که نقش متولیان ورزش و فدراسیون کشتی عیان می‌شود تا چگونه از قهرمانانش حمایت کرده و بهترین استفاده را از آنها بکند.

توکلیان ادامه داد: مطمئناً استفاده از تجربیات قهرمانانی همچون کمیل قاسمی، حسن رحیمی، احسان لشگری، مسعود اسماعیل‌پور و… می‌تواند انگیزه‌ای خوبی برای جوانان باشد. به نظر من باید از پتانسیل قهرمانان باتجربه و عنوان دار در هر بخشی از ورزش استفاده شود، به ویژه قهرمانان گوش‌شکسته که به واقع نمی‌توانند از کشتی جدا باشند.

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد در پایان خاطر نشان کرد: واقعاً سخت است یک قهرمان که سال‌ها عمر و انرژی و جوانی خود را در سالن‌های تمرین و ترکیب تیم‌های ملی گذرانده و در واقع با کشتی زندگی کرده، جدا شده از این رشته دانست. به همین دلیل معتقدم متولیان ورزش و فدراسیون‌های مختلف ورزشی باید از پتانسیل قهرمانان ملی و باتجربه خود استفاده کنند تا حس فراموش شدن به آنها دست ندهد.

به گزارش مهر، چندی پیش کمیل قاسمی و حسن رحیمی با حضور در تمرینات شاگردان اکبر فلاح، آمادگی خود را برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو اعلام کردند.