حمله دوباره چفرین به آنیلی با خودداری از رد احتمال مجازات سوپرلیگی‌ها

حمله دوباره چفرین به آنیلی با خودداری از رد احتمال مجازات سوپرلیگی‌ها

به گزارش تسنیم، با وجود تعلیق شدن سوپرلیگ پس از انصراف 9 تیم از 12 تیمی که قرار بود در این تورنمنت شرکت کنند، خشم الکساندر چفرین رئیس یوفا هنوز هم فروکش نکرده است به خصوص در مورد آندره‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس که پیش از این رئیس اتحادیه باشگاه‌های اروپا بود و یکی از مشاوران چفرین. شاید هم به همین دلیل بوده که رئیس اسلوونیایی یوفا در میان تمام رؤسای باشگاه‌های تشکیل دهنده سوپرلیگ از رئیس یوونتوسی‌ها دلخور است، حتی بیشتر از فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید که قرار بود رئیس سوپرلیگ اروپا هم باشد.

یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا همچنان سه تیمی هستند که حرفی مبنی بر خروج‌شان از سوپرلیگی که دقیقاً یک هفته پیش تشکیل شد، نزده‌اند و همین موضوع سبب شده که چفرین بار دیگر از احتمال مجازات سخن به میان آورد.

چفرین در گفت‌و‌گو با نشریه دیلی‌میل انگلیس گفت: من احساس می‌کنم که درون ماشین لباسشویی انداخته شده‌ام. شنبه هفته پیش از کشور خودم هشت ساعت رانندگی کردم تا خودم را به سوئیس (مقر یوفا) برسانم. کلی حرف آماده کرده بودم که درباره اصلاحات (لیگ قهرمانان) بزنم و در سخنرانی‌ام می‌خواستم درباره همه چیز حرف بزنم.

قبل از اعلام شکل‌گیری سوپرلیگ، چفرین با آنیلی به عنوان رئیس اتحادیه بازیکنان اروپا – سمتی از آن استعفا کرده است- درباره طرح جدید برگزاری لیگ قهرمانان (طرح 36 تیمی شدن آن از سال 2024) صحبت کرده بود.

رئیس یوفا با اشاره به گفت‌و‌گو‌هایش با رئیس یوونتوس افزود: من حتی در سخنرانی‌ام متنی را برای تشکر از آنیلی آماده کرده بودم اما از آن روز چهار بار متن سخنرانی‌ام را عوض کردم. آنها داشتند خودشان را برای اعلام تشکیل سوپرلیگ آماده می‌کردند و حتی یک کلمه درباره آن به من چیزی نگفتند. این مرد (آنیلی) اما منکرش شد و به من گفت: « نه حقیقت ندارد. ما قصد نداریم سوپرلیگ تشکیل دهیم …» اما در نهایت این اتفاق افتاد و من الان به صورت علنی لازم می‌دانم تمام اتفاقاتی که رخ داد را بازگو کنم.

یکی از دلایل اصلی فروپاشی پروژه سوپرلیگ اروپا، انصراف تیم‌های انگلیسی پس از واکنش تند هواداران‌شان به تشکیل سوپرلیگ در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته گذشته بود.

چفرین با ابراز خرسندی از واکنش هواداران گفت: ببینید، صادقانه می‌گویم که من از واکنش هواداران تحت تأثیر قرار گرفتم. درواقع از واکنش تمام جامعه فوتبال و نه فقط فوتبال بلکه کل مردم دنیا. من قبل از این هرگز چنین چیزی ندیده بودم. یوفا کار خودش را انجام داد. باشگاه‌هایی هم که درکنار ما ماندند کارشان را انجام دادند و البته دولت بریتانیا هم نقش بزرگی داشت اما بزرگترین بخش را هواداران انجام دادند. این تلاش گروهی و متحدانه نشان داد که هرچیزی را نمی‌توان خرید، اینکه شما نمی‌توانید میلیاردها پول بیاورید و بگویید «من به سنت‌ها، تاریخ یا چیزهایی که شما دوست دارید اهمیت نمی‌دهم چون آنقدر پول دارم که همه شما را بخرم.»

در نهایت رئیس یوفا در پاسخ به این سؤال که آیا تیم‌هایی که قصد تشکیل سوپرلیگ را داشتند مجازات خواهند شد، تأکید کرد: ببینیم چه می‌شود. هر کسی باید تاوان کاری که انجام می‌‌دهد را بپذیرد و ما هم نمی‌توانیم تظاهر کنیم که اتفاق رخ نداده است. نمی‌شود که دست به چنین کاری بزنید و بگویید «خب دیگر من به اندازه کافی تنبیه شده‌ام چون الان همه از من به خاطر کاری که کرده‌ام متنفر هستند». این تیم‌ها اگر مشکل دارند، هیچ کسی مقصر نیست جز خودشان. کاری که کردند هم خوب نبود و ما در چند روز آتی باید ببینیم که چه کاری باید انجام دهیم.

انتهای پیام/