حمله پهپادی یمن به دو فرودگاه «جده» و «أبها» در عربستان سعودی

حمله پهپادی یمن به دو فرودگاه «جده» و «أبها» در عربستان سعودی

فارس: سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، امروز (دوشنبه – 15 فوریه) از عملیات موفق مجدد یگان پهپادی این کشور در دو فرودگاه «أبها» و «جده» خبر داد و گفت که دو فروند پهپاد ارتش یمن با دقت، اهدافی را در این دو فرودگاه بمباران کردند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «المیادین»، وی افزود که این عملیات در چارچوب پاسخ قانونی به تشدید تجاوز نظامی و محاصره علیه یمن صورت گرفت.

گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» یمن نیز با انتشار این خبر به نقل از سرتیپ سریع نوشت: به فضل و کرم الهی، یگان پهپادی یمن، صبح امروز دو فرودگاه بین‌المللی جده و ابها را با دو فروند پهپاد از نوع «صماد 3» و «قاصف 2K» هدف قرار داد. این هدف‌گیری با دقت بالایی انجام شد و به توقف فعالیت دو فرودگاه مذکور برای دو ساعت متوالی منجر شد.

این پنجمین حمله پهپادی ارتش یمن به فرودگاه أبها در جنوب عربستان طی یک هفته گذشته است.

دیروز (یک‌شنبه – ۱۴ فوریه) نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که دو فروند پهپاد از نوع «صماد ۲» و «صماد ۳»، فرودگاه أبها را هدف قرار دادند.

وی افزود: «این عملیات در چارچوب پاسخ طبیعی و قانونی به تشدید تجاوز ائتلاف سعودی و محاصره فراگیر یمن صورت گرفت. ما به همه شهروندان بار دیگر هشدار می‌دهیم که از فرودگاه‌ها و مقرهای که برای اهداف نظامی [ائتلاف سعودی] استفاده می‌شود، دور بمانند.»

پس از اعلام این خبر، رسانه‌های سعودی مدعی شدند که ائتلاف سعودی دو فروند پهپاد یمن را در مسیر «خمیس مشیط» رهگیری کرده‌ است.

انتهای پیام/