حمید درخشان: ظرفیت مهدی عبدی همین است

حمید درخشان: ظرفیت مهدی عبدی همین است

خبرورزشیلیگ برتر ایران؛ حمید درخشان معتقد است بازی بدون گل دو تیم نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس تهران چنگی به دل نمی‌زد! او معتقد است تفاوت فنی نفرات ذخیره و اصلی پرسپولیس نباید این‌قدر زیاد باشد و… بهتر است خودتان تازه‌ترین مصاحبه ما با او را بخوانید.

بازی پرسپولیس با نفت مسجدسلیمان را از لحاظ فنی چطور ارزیابی می‌کنید؟
به نظر من از لحاظ فنی چنگی به دل نزد، چون موقعیت‌های زیادی روی دروازه دو تیم خلق نشد. ترکیب تیم عوض شد و در نیمه اول با سه هافبک دفاعی بازی کردند اما نیمه دوم با حضور احسان پهلوان و وحید امیری شرایط یک مقدار بهتر شد.

مربیان پرسپولیس هم گفتند که با توجه به نزدیکی فینال لیگ قهرمانان آسیا و محرومیت وحید امیری و احسان پهلوان قصد داشتند تیم خود را بدون این دو بازیکن کلیدی تست کنند.
ایرادی ندارد اما من می‌گویم تفاوت بازیکن ذخیره پرسپولیس با نفر اصلی نباید اینقدر زیاد باشد. در تیم‌های بزرگ تفاوت اصلی‌ها با نفرات ذخیره نهایت ۵ تا ۱۰ درصد است ولی احساس می‌شود در این پرسپولیس فاصله بیشتر باشد.

ولی همین نفرات در لیگ قهرمانان آسیا به فینال صعود کردند.
بله، اما به نظر می‌رسد این تیم کمی افت کرده باشد. مشکل اصلی این تیم در خط حمله است و پرسپولیس از کمبود یک مهاجم گلزن رنج می‌برد.

اگر عیسی آل‌کثیر محروم نمی‌شد، شرایط خیلی فرق می‌کرد؟
من یک چیز دیگر می‌گویم و اینکه فکر کنید عیسی آل‌کثیر مصدوم می‌شد و ۴ ماه نمی‌توانست بازی کند. پرسپولیس باید چه‌کار می‌کرد؟!

مهدی عبدی هم انگار طلسم شده است!
مهدی عبدی مهاجم جوانی است که آینده خوبی هم دارد اما ظرفیت او همین است. نباید از عبدی انتظار داشت مثل آل‌کثیر یا یک مهاجم باتجربه باشد. باید کادر فنی هرچه زودتر تدبیری به خرج داده و این مشکل را حل کنند. پرسپولیس در ۳ بازی گذشته خود یک گل زده که آن هم از روی نقطه پنالتی بوده است.

راهکار شما چیست؟
من که کنار تیم نیستم!

به‌عنوان یک کارشناس چه راهکاری دارید؟
واقعاً نمی‌دانم چون کنار تیم نیستم. شاید بتوانند از برخی بازیکنان در پُست مهاجم استفاده کنند. بهترین کسی که می‌تواند راهکار لازم را پیدا کند خود یحیی گل‌محمدی است که شناخت خوب و کافی از تیمش دارد. به هرحال پرسپولیس مهره‌های خوب و ارزشمندی دارد که می‌توانند ضعف خط حمله این تیم را برطرف کنند.