«حوادث کار» در استان سمنان ۲۴۵ مصدوم برجای گذاشت

«حوادث کار» در استان سمنان ۲۴۵ مصدوم برجای گذاشت

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نوروزی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات پزشکی قانون استان سمنان با اشاره به آمار حوادث کار سال جاری بیان کرد: از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ در گستره استان سمنان ۱۷ نفر به دلیل حوادث کار جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی حوادث کار به مصدومین ۲۴۵ نفر انجامیده است، ابراز کرد: حوادث کار نسبت به سال گذشته قربانیان بیشتری در استان سمنان گرفته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با بیان اینکه در هشت ماهه اول سال گذشته ۱۶ نفر به دلیل حوادث کار در گستره استان جان باختند، بیان کرد: امسال شاهد افزایش تعداد جان باختگان به میزان یک نفر بودهایم که امیدواریم بر میزان این آمار تا پایان سال افزوده نشود.

نوروزی با بیان اینکه از بین مصدومان حوادث کار سال جاری در استان سمنان ۲۲۶ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند، تاکید کرد: در بین جان باختگان حوادث کاری استان در سال جاری نیز یک زن و ۱۶ مرد دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ارتقای ایمنی و دقت نظر در نظارت بر کار به خصوص در معادن و صنایع استان سمنان از جمله تأکیدات ما است، گفت: تعداد افراد آسیب دیده در اثر حوادث کار در استان سمنان نسبت به سال قبل ۴.۵ درصد بیشتر شده است.

به گزارش مهر، ریزش معدن در سال جاری یکی از پرتکرارترین حوادث کار، منجر به کشته شدن افراد در استان سمنان بوده است. تصویر این خبر مرتبط به یکی از همین حوادث در طزره است که به جان باختن دو کارگر منجر شد.

منبع : مهر