خاطره جالب په‌په از روزهای فقر و تنگدستی

خاطره جالب په‌په از روزهای فقر و تنگدستی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، په‌په مدافع پیشین رئال مادرید که متولد شهر ماسیو واقع در شمال‌غرب کشور برزیل است، درباره چرایی انتخاب پرتغال برای بازی در رده ملی گفت: من در سال 2001 به عنوان یک نوجوان 18 ساله و به تنهایی از برزیل به لیسبون پرتغال آمدم. ته جیبم تنها 5 یورو بود و ساعت 6 صبح بود که پروازم در لیسبون به زمین نشست و قرار بود ساعت 11 صبح همان روز هم با پروازی دیگر برای عقد قرارداد با باشگاه ماریتیمو راهی مادیرا (زادگاه کریستیانو رونالدو) شوم. باید تصمیم می‌گرفتم که به مادرم زنگ بزنم که پروازم به سلامت به زمین نشسته یا یک ساندویچ بخرم.

وی افزود: در نهایت تصمیم گرفتم که به مادرم زنگ بزنم و او را از نگرانی در بیاورم، برای همین یک کارت تلفن خریدم و با مادرم تماس گرفتم و گفتم که همه چیز خوب است. دیگر پولی در جیبم باقی نمانده بود. در ادامه به سمت رستورانی به نام «پنز اَند کمپانی» رفتم و از گارسون پرسیدم که «آیا غذا دارید یا خیر؟» که او پاسخ داد «بله، انواع غذاها را داریم». در ادامه گفتم “اما من پولی ندارم!» که آن گارسون گفت اشکالی ندارد و من را برد پشت مغازه و یک ساندویچ برای خوردن به من داد.

مدافع پورتو در ادامه با یادآوری آن روزها اظهار داشت: این تجربه واقعاً مرا تحت تاثیر قرار داد. آن شخص نمی‌دانست من چه کسی هستم و من هم او را نمی‌شناختم اما این حرکت او تا آخر عمر به من کمک کرد. از آن لحظه به بعد، پرتغال همیشه اولین گزینه من بود.

این اتفاق برای په‌په در سال 2001 رخ داد و او سه سال بعد از ماریتیمو به پورتو نقل‌مکان کرد و در نهایت در سال 2007 به رئال مادرید پیوست.‌ په‌په در همان سال 2007 تصمیم گرفت که بین برزیل و پرتغال، در رده ملی برای این تیم اروپایی بازی کند و تا به امروز در 133 بازی با پیراهن تیم ملی فوتبال پرتغال به میدان رفته و در فینال یورو 2016 هم که پرتغال به قهرمانی رسید به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

انتهای پیام/