خانه پدری جلال آل احمد از  ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

خانه پدری جلال آل احمد از ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

به گزارش خبرنگار مهر، خانه پدری جلال آل احمد یکی از بناهای در اختیار وزارت میراث فرهنگی است که توسط صندوق حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی و فرهنگی به بخش خصوصی واگذار شد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - خانه پدری جلال آل احمد از  ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

این خانه قرار است کاربری فرهنگی و هنری داشته باشد اما مشکلاتی دارد که باعث شده هنوز بعد از چند سال اقدامی برای مرمت آن نیز انجام نشود چه برسد به مرحله بهره برداری.

4265668 - خانه پدری جلال آل احمد از  ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

حیوانات و دلالان مواد مخدر در سال ۹۸ خانه پدری جلال را اشغال کرده بودند

یکی از عمده مشکلات این خانه نبود هیچ زیرساختی است. اگرچه این بنا در محله سنگلج واقع شده اما هنوز مشکل کنتور برق، آب و گاز را دارد. با این وجود محبوبه کاظمی دولابی فعال فرهنگی و هنری که این بنا را در اختیار گرفته، اقداماتی مانند پاکسازی این بنا را انجام داده است.

4265664 - خانه پدری جلال آل احمد از  ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

اتاق‌ها سال ۹۸ مملو از نخاله و زباله بود

تصاویری که در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته نشان می‌دهد این خانه مملو از زباله، حیوانات و معتادان محله سنگلج بوده اما اکنون جداره‌ها پاکسازی شده، لایه برداری سطوح که بر اثر رطوبت متورم شده بودند انجام شده است.

4265667 - خانه پدری جلال آل احمد از  ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

پاکسازی حیاط در سال ۱۴۰۱

همچنین موزاییک‌های کف برداشته شده و نگهبان نیز صبح و شب برای حفاظت از خانه حضور دارد. بررسی‌های زیرزمینی و اجرای داربست و خرید مصالح ضروری و سونداژ و گمانه زنی کف دیوارها از اقدامات دیگر است.

4145733 - خانه پدری جلال آل احمد از  ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

جلوگیری از تبله دیوارها سال ۱۴۰۱

این بنا نیاز به مرمت اساسی دارد. حالا مشکلات پیش پا افتاده اما مهمی که باید قبل از واگذاری این خانه حل می‌شد، مانع آغاز عملیات مرمت شده است.

4145737 - خانه پدری جلال آل احمد از  ۹۸ تا ۱۴۰۱/ زمان بهره برداری فرارسید!

این خانه در برنامه تورهای تهران گردی قرار دارد (سال ۱۴۰۱)

این بنا نیاز به مرمت اساسی دارد. حالا مشکلات پیش پا افتاده اما مهمی که باید قبل از واگذاری این خانه حل می‌شد، مانع آغاز عملیات مرمت شده است. عدم وجود زیرساختها در این خانه مشکل اساسی برای به تعویق افتادن مرمت آن است. اکنون یک سال از واگذاری خانه به سرمایه گذار گذشته و تعهدات مالی آن نیز شروع شده است. این درحالی است که باید تا ۱۴۰۱ اقدامات مرمتی نیز انجام می‌شد چون زمان بهره برداری از آن آبان ماه امسال بوده است.

منبع : مهر