خرجِ کشتی از اتحادیه‌جهانی جدا شد ولی …

خرجِ کشتی از اتحادیه‌جهانی جدا شد ولی …

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-05-19

خبرورزشی/ مهدی شیروانی؛ وزارت ورزش با برگزاری مسابقات لیگ‌کشتی مخالف است. هرچه به روز ۲۳ مرداد، زمان اعلام شده برای انجام مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ‌برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور جام یادگار امام (ره) نزدیک می‌شویم، خبر‌ها و مطالب پیرامون لیگ کشتی جدی‌تر و حساس‌تر می‌شود.
هفته گذشته، درتصمیم‌گیری جدید اتحادیه‌جهانی‌کشتی، تاریخ و زمان برگزاری تمام مسابقات و برنامه‌های اعلام شده قبلی UWW در رده‌های سنی مختلف مسابقات قهرمانی‌جهان تا ۱۰ آبان‌ماه لغو و مجدداً به‌تعویق افتاد. به‌رغم این تصمیم نناد لالوویچ و همکارانش، اما فدراسیون‌کشتی کشورمان برای کمک به کشتی‌گیران و مربیان ایرانی و کسب درآمد این قشر متضرر از عدم برگزاری پیکار‌های لیگ‌برتر، خرج خود را از اتحادیه‌جهانی‌کشتی جدا کرده و رییس سازمان‌لیگ اعلام کرد دراین رابطه خودمان تصمیم می‌گیریم و برای برگزاری مسابقات‌داخلی، به‌مصوبات اتحادیه‌جهانی کاری نداریم. البته نصیرزاده تاکید کرد درصورت موافقت ستادملی مقابله باکرونا در ورزش، همه کار‌ها برای شروع و برگزاری مسابقات لیگ‌برترکشتی با رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی آماده اجراست و منتظر صدور مجوز ازسوی این‌ستاد هستیم.
هرچند سازمان‌لیگ، کشتی‌گیران، مربیان و باشگاه‌های شرکت‌کننده در بیستمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر باشگاه‌های کشور تلاش دارند به‌مسئولان ستاد مقابله با کرونا در ورزش بقبولانند که می‌توانند با تامین‌نظر آن‌ها و رعایت پروتکل‌های مدنظر این ستادپزشکی و تخصصی، لیگ‌کشتی را برگزار کنند، اما علی‌نژاد معاون ورزش‌قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، هفته گذشته گفت: درشرایط فعلی کرونا، برای ورزش‌های پربرخورد مثل کشتی، تمرین و مسابقه ممنوع است. اما اگر برگزاری رقابت‌های‌جهانی بزرگسالان در آذرماه قطعی شد، برگزاری اردوی تیم‌های‌ملی بزرگسالان با رعایت قرنطینه کامل را از وزارت بهداشت درخواست کرده‌ایم.
همانگونه که باتصمیم مسئولان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فرصت بازگشایی اکثر مشاغل فراهم شد تا از فلج شدن زندگی اقتصادیِ جمع کثیری از هموطنان گرفته شود، باتوجه به نیازمبرم و اصرار کشتی‌گیران برای برگزاری مسابقات لیگ‌کشتی با رعایت مقررات بهداشتی، انتظار می‌رود برای کمک به وضعیت اقتصادی و معیشتی جمع کثیری از قهرمانان و افتخارآفرینان کشتی، ستاد مزبور تصمیمی اتخاذ کند که هم حفاظت از جان قهرمانان، هم نیاز ضروری و مبرم معاش آن‌ها تامین شود.