خروج از کمیسیون اقتصادی خواست من و آقای رضایی بود

خروج از کمیسیون اقتصادی خواست من و آقای رضایی بود

به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور در واکنش به حاشیه‌های پیرامون مصوبه مربوط به خروج معاونین اجرایی و اقتصادی رئیس جمهور از ترکیب کمیسیون اقتصاد دولت، اظهار داشت: در پی انتشار متنی پیرامون اصلاح ساختار کمیسیون اقتصادی دولت، متاسفانه گمانه زنی‌های سلیقه‌ای و ناروایی از سوی برخی از رسانه‌های داخلی و خارج مطرح شد که لازم است شرح ما وقع را به استحضار مردم عزیز و همه کسانی که علاقمند به اطلاع رسانی شفاف هستند برسانم.

وی عنوان کرد: در یکی از جلسات دولت بحث حضور اعضای دولت در کمیسیون‌ها مطرح شد و در آنجا پیشنهاد دادم که به نظر می‌رسد تعداد اعضای کمیسیون‌ها مقداری زیاد است و ضرورت دارد اعضای کمیسیون‌ها اصلاح شود. در رابطه با خودم به دلیل اینکه در دو کمیسیون زیر بنایی و کمیسیون اقتصادی دولت حضور داشتم و لازمه حضور در کمیسیون‌ها و اظهار نظر کارشناسی، مطالعه پیش جلسه و وقت گذاشتن کافی در کمیسیون‌ها است در خواست من این بود که از عضویت کمیسیون اقتصادی خارج شوم.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: متعاقب درخواست بنده آقای دکتر رضایی نیز به همین مضمون تقاضا کردند نظر به مشغله کاری فراوان کاری‌ای که دارند امکان حضور در کمیسیون اقتصادی ندارند. لاجرم برای اصلاح آیین نامه نیاز به مصوبه هیئت وزیران بود و جناب آقای مخبر این مصوبه را ابلاغ کردند و متاسفانه برخی رسانه‌ها استفاده ناصوابی از این مصوبه کردند.

مرتضوی در پایان تاکید کرد: من که کوچک‌ترین عضو دولت هستم به استحضار می‌رسانم آقای رضایی با تمام توان و قوا هم در حوزه معاونت اقتصادی ریاست محترم جمهور و هم دبیری شوراها و جلسات مختلفی که بر عهده ایشان است و در برنامه ریزی ها و تنظیم لوایح و نظرات کارشناسی حضور فعال دارند و دولت محترم از حداکثر توان ایشان استفاده لازم را به عمل می‌آورد.

منبع : مهر