خسارت زلزله به منازل ۳۰۷ خانواده مددجوی سی‌سختی

خسارت زلزله به منازل ۳۰۷ خانواده مددجوی سی‌سختی

به گزارش مهر، حسین خدرویسی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه ۵,۶ ریشتری در استان کهگیلویه و بویراحمد در ۲۹ بهمن‌ماه افزود: امدادگران کمیته امداد از نخستین دقایق در مناطق متأثر از زلزله حضور یافتند و ضمن بررسی شرایط، به ارزیابی میزان خسارات وارد شده یا مصدومان احتمالی از خانواده‌های تحت حمایت پرداختند.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیچیک از مددجویان کمیته امداد در این زلزله دچار مصدومیت جدی نشدند و تنها یک نفر به دلیل مصدومیت جزئی از خدمات بهداشتی سرپایی برخوردار شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه ۸۵۸ خانواده مددجو در شهرستان سی‌سخت تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، تاکید کرد: منازل حدود ۳۰۷ نفر از مددجویان دچار آسیب شده است که از این تعداد ۱۰۴ مورد غیرقابل سکونت بوده و نیازمند بازسازی کامل است.

خدرویسی با تاکید بر اینکه هیچیک از منازل احداث شده توسط کمیته امداد برای مددجویان دچار خسارت نشده است، اظهار کرد: منازل ۲۲ خانواده تحت حمایت نیازمند تعمیرات کلی و ۱۸۱ به تعمیرات جزئی احتیاج دارد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اعلام مهمترین اولویت‌های کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان سی‌سخت خاطرنشان کرد: مهمترین احتیاجات مددجویان آسیب‌دیده از زلزله و خانواده‌های نیازمند در حال حاضر لوازم گرمایشی، پتو، چادر، لوازم ضروری زندگی مانند یخچال، فرش و بسته‌های معیشتی است که امیدواریم با کمک‌های مردم نیکوکار ایران، این اقلام به سرعت در اختیار آسیب‌دیدگان از زلزله قرار گیرد.