خطیب‌زاده شهادت فرمانده جبهه میانی تفحص شهدا و همرزمش را تبریک و تسلیت گفت

خطیب‌زاده شهادت فرمانده جبهه میانی تفحص شهدا و همرزمش را تبریک و تسلیت گفت

فارس: «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در پیامی شهادت فرمانده جبهه میانی تفحص شهدا سردار شهید «علیرضا گلمحمدی» و همرزمش شهید «محمود حاجی قاسمی» در جریان عملیات تفحص شهدا را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ

دلاورمردان و ایثارگران پرافتخار میهن، فرمانده دلاور جبهه میانی تفحص شهدا سردار شهید «علیرضا گلمحمدی» و همرزم ایشان شهید «محمود حاجی قاسمی» در جریان عملیات تفحص شهدا به درجه رفیع شهادت نائل شدند و به خیل یاران و همرزمان و برادران شهید خود پیوستند.

این شهیدان سرافراز بعد از سال ها مجاهدت و جانفشانی در دوران دفاع مقدس، جان خود را در عملیات تفحص پیکرهای پاک فرزندان شهید ملت بزرگ ایران فدا کردند تا مرحمی بر دل های سوخته و‌ نوری برای چشمان منتظر مادران و خانواده های شهدایی باشند که سال ها در انتظار نشانی از یوسفان گم گشته و جگر گوشه های عزیز خود بودند.

ابنجانب شهادت این دلاورمردان سرافراز را به خانواده محترم شهدا تبریک و تسلیت عرض می کنم و به روح پرفتوح و ملکوتی آن سرداران و سربازان شجاع و مخلص ایران اسلامی درود می فرستم و در شب لیله الرغائب از درگاه ایزد منان برای ایشان رضوان و جنت الهی و همنشینی با  سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و برای خانواده های شهداء و همرزمان مصمم و راستین آن شهیدان ارجمند، سربلندی و توفیق در مسیر جهاد فی سبیل الله مسئلت می کنم.

سعید خطیب‌زاده»

گفتنی است سرهنگ «محمدحسین فولادی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام امروز از شهادت فرمانده قرارگاه جستجوی مفقودین جبهه میانی در نقطه صفر مرزی مهران خبر داد و گفت: ظهر امروز علیرضا گلمحمدی فرمانده تفحص شهدا و یکی از نیروهای تحت امر در منطقه مرزی رضاآباد با مین برخورده کرده و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی افزود: گلمحمدی فرمانده گروه تفحص اهل شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی و حاج محمود قاسمی اهل شاهرود از توابع استان سمنان بودند که با مین های به جای مانده از دفاع مقدس برخورد کردند.گروه تفحص در منطقه مرزی در حال انجام فعالیت های مقدماتی برای شروع تفحص شهدا در منطقه مرزی رضاآباد بودند که این حادثه رخ داد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس در گفت و گو با فارس هم گفت: تاکنون تصمیمی برای انتقال یا تشییع پیکرهای آنها گرفته نشده و منتظریم پس از تصمیم گیری در کمال احترام و با رعایت شرایط کرونایی در مکان مشخص شده تشییع شوند. (اینجا بخوانید)

شهید علیرضا گلمحمدی چندین مرحله در جریان عملیات تفحص شهدا به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود. شهید محمود حاجی قاسمی نیز از رزمندگان و جانبازان مدافع حرم بود که امروز در نقطه صفر مرزی مهران به شهادت رسید.

انتهای پیام/