خودرو تی اف 21 با قیمت پایین جایگزین پژو 206 می‌شود

خودرو تی اف 21 با قیمت پایین جایگزین پژو 206 می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهدی خطیبی امروز در مراسم رونمایی از دومین محصول جدید ایران خودرو تحت عنوان پروژه TF21 با اشاره به اینکه در حال حاضر به این نتیجه رسیده ایم که رعایت استانداردها به بهبود کیفیت محصول کمک خواهد کرد، گفت: در حال حاضر مردم از کیفیت خودرو راضی نیستند به همین منظور ایران خودرو 279 پروژه کوتاه مدت و میان مدت را برای بهبود کیفیت در این واحد تولیدی تعریف کرده است.

وی با اعلام اینکه بزرگترین کمک ما برای تولید محصولات عبور مستقیم بوده است، افزود: از اول خرداد یا همان 30 شهریورماه خودرو ناقص در ایران خودرو تولید نشد و ما با خودروی ناقص خداحافظی کردیم. هم اکنون 100 درصد تولیدات کامل است و این موضوع به کاهش 25 درصدی هزینه ها نیز کمک کرده است.

مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: تعریف کردن 279 پروژه باعث شد تا ما بتوانیم به ارتقا و بهبود کیفیت دست پیدا کنیم اما این مسیر بی پایان است و ما برای رسیدن به اهداف اصلی فاصله چندانی داریم. ما باید با رعایت استانداردها به دستاوردهای بیشتری دست پیدا کنیم.

خطیبی در ادامه صحبتهای خود به کاهش متوسط عیوب در خودروهای تولیدی اشاره کرد و گفت: پیش از این این رقم 4.8 درصد بود که خوشبختانه به 2.4 درصد رسیده ایم. حتی براساس برنامه ریزی ها تا پایان سال می خواهیم این رقم را به 1.4 درصد برسانیم.

وی به پروژه TF21که امروز رونمایی می شود اشاره کرد و افزود: در روند تولید سعی می کنیم تمام استانداردها را رعایت کرده و روند بهبود کیفیت محصولات خود را بهبود ببخشیم. در این محصول 100 درصد قطعات مورد استفاده شده تولید داخلی است و یک دستاورد مهم برای این شرکت به شمار می آید.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - خودرو تی اف 21 با قیمت پایین جایگزین پژو 206 می‌شود

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: خودروی تی اف 21، 113اسب بخار و 143 نیوتن متر گشتاور دارد و مجهز به موتور تیوفایو پلاس است زمان طراحی و تولید این خودرو 18 ماه بوده است که این موضوع یک رکورد قابل توجه برای این شرکت به حساب می آید.

خطیبی تصریح کرد: امسال تا این لحظه 332 هزار دستگاه خودرو در ایران خودرو تولید شده که نسبت به سال گذشته 108 هزار دستگاه افزایش تولید را ثبت کرده است. البته 340 هزار دستگاه محصول نیز به دست مشتریان رسیده است.

وی خطاب به رئیس سازمان ملی استاندارد، گفت: از سازمان استاندارد می خواهیم تا برای رعایت استانداردهای اجباری دیدگاه حمایتگرانه داشته باشد البته ما نیز خود را موظف به رعایت استانداردها می دانیم و حتی سختیگرانه تر عمل می کنیم این موضوع را در خودروهای سورن و اریسان اجرایی کرده ایم.

خطیبی در پاسخ به تسنیم در مورد قیمت خودرو جدید تی اف 21 گفت این خودرو در رده قیمتی پایین قرار دارد و احتمالا جایگزین 206 خواهد شد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - خودرو تی اف 21 با قیمت پایین جایگزین پژو 206 می‌شود

انتهای پیام/

منبع : تسنیم