دختران هاکی روی یخ شگفتی آفریدند/ متوجه شدیم کجای هاکی جهان هستیم

دختران هاکی روی یخ شگفتی آفریدند/ متوجه شدیم کجای هاکی جهان هستیم

کاوه صدقی در گفتگو با خبرنگار مهر به تمجید از عملکرد تیم های ملی هاکی روی یخ آقایان و بانوان ایران در تورنمنت آزاد امارات پرداخت و گفت: این اولین تجربه بین المللی تیم های هاکی روی یخ ایران بود که با نتایج خوبی در بخش بانوان همراه شد.

وی ادامه داد: در حالی که ۱۱۱ سال از فعالیت فدراسیون جهانی این رشته می گذرد ایران از دو سال پیش توانست به عضویت این فدراسیون در آید. دلیل این تاخیر هم این بود که پیست استانداردی در کشورمان وجود نداشت.

صدقی افزود: از آنجایی که این رشته در ایران فدراسیون ندارد به عنوان انجمن یک انجمن در زیر مجموعه فدراسیون اسکیت فعالیت می کنیم و با وجود این که از دو سال قبل عضو فدراسیون جهانی شدیم اما به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم در رویدادی شرکت کنیم.

دختران هاکی روی یخ شگفتی آفریدند/ متوجه شدیم کجای هاکی جهان هستیم

رئیس انجمن اسکیت هاکی روی یخ ایران ادامه داد: با راه اندازی پیست استاندارد در ایران مال که زمین و مربی رایگان در اختیار تیم ملی قرار داد توانستیم در تورنمنت امارات شرکت کنیم و در بخش بانوان نتایج عالی کسب کنیم.

کاوه صدقی در مورد برنامه های این انجمن گفت: قرار بود در تورنمنت ها و مسابقات مختلفی شرکت کنیم که هر کدام به دلیل شرایط کرونا در جهان کنسل شد و در نهایت برای حضور در تورنمنت امارات شرایط فراهم شد که از سطح کیفی بالایی هم برخوردار بود.

وی ادامه داد: هر چند تیم آقایان تجربه خوبی کسب کرد و برای آینده پخته تر شد اما در بخش بانوان بردن روسیه و امارات باعث شگفتی شد و خیلی ها از این نتایج به عنوان شگفتی ساز مسابقات یاد کردند.

دختران هاکی روی یخ شگفتی آفریدند/ متوجه شدیم کجای هاکی جهان هستیم

صدقی خاطرنشان کرد: سطح مسابقات امارات واقعا بالا بود و اتفاق بزرگی برای دختران ایران رخ داد که توانستیم به دو پیروزی برسیم و در فینال برابر روسیه شکست خوردیم و نایب قهرمان شدیم.

کاوه صدقی در پایان گفت: با حضور در مسابقات امارات که از سطح بالایی برخوردار بود متوجه شدیم که در کجای این رشته در جهان قرار داریم. می توانیم پیش بینی کنیم که در شش ماه آینده که در مسابقات جهانی شرکت خواهیم کرد صاحب مدال خواهیم شد.

منبع : مهر