درستکار: با اجرای چرخه انتخابی می‌توان به آینده کشتی امیدوار بود

درستکار: با اجرای چرخه انتخابی می‌توان به آینده کشتی امیدوار بود

به گزارش خبرگزاری مهر، پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که از نزدیک شاهد رقابت‌های قهرمانی کشور در گرگان است، پس از پایان مسابقات پنج وزن نخست گفت: مسابقات ۵ وزن اول قهرمانی کشور برای انتخابی تیم ملی جهت حضور در قهرمانی آسیای مغولستان به پایان رسید و نکته‌ای که همه کارشناسان به آن اذعان داشتند این بود که در دو دهه اخیر، مسابقات قهرمانی کشوری با چنین سطح و شور و نشاطی برگزار نشده بود.

وی افزود: به نظرم چرخه‌ی انتخابی تیم ملی و ساختن یک مسیر برای دست یابی کشتی گیران به دوبنده تیم ملی باعث شده بود که رقابت‌ها خیلی خوب و نزدیک باشد.

درستکار با اشاره درخشش کشتی گیران جوان، افزود: باید بگویم که روزهای خوبی در انتظار کشتی کشور است چرا که عملکرد کشتی گیران بسیار جوان در این مسابقات ما را به آینده‌ی بهتر امیدوار کرد و با برنامه ریزی هایی که قرار است برای اردوها و اعزام به تورنمنت‌های مختلف صورت گیرد، قطعاً کشتی گیران از لحاظ فنی و آمادگی جسمانی در سطح بالاتری نیز قرار خواهند گرفت.

سرمربی تیم ملی به سایت فدراسیون کشتی گفت: توجه اینکه چرخه انتخابی کشتی بر مبنای عدالت محوری است، کشتی‌های خوبی را دیدیم و شرکت کنندگان انگیزه بالایی داشتند. هر چقدر ای حرکت این تداوم داشته باشد، به نفع کشتی ایران است.

درستکار افزود: هیچ کشتی گیری برای رسیدن به تیم ملی نا امید نیست و همین باعث ایجاد انگیزه در آنها شده است. یک کشتی گیر می‌آید حتی ده بر صفر هم ببازد اما انگیزه دارد که باز هم فرصت خواهد داشت. به خصوص که در این چرخه هر کشتی گیری فارغ از نامی که دارد، با نمایش قابلیت‌ها و توانایی‌هایش می‌تواند به دوبنده تیم ملی برسد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان درباره تصمیم کادر فنی در مورد وزن ۵۷ کیلوگرم گفت: اطری سر وزن نرسید و طبق مقررات از مسابقات حذف شد. با توجه به اینکه مسابقات انتخابی تیم ملی است، کمیته فنی تصمیم گرفت که نفر دوم از این سمت جدول با مؤمنی کشتی بگیرد تا نفر برتر به عنوان ملی پوش انتخاب شوند.

منبع : مهر