در ۵ استان درباره تغییر حال دانش‌آموزان دستگیری داشته‌ایم

در ۵ استان درباره تغییر حال دانش‌آموزان دستگیری داشته‌ایم

به گزارش خبرگزاری مهر سید مجید میر احمدی معاون امنیتی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبر ۱۴ سیما درباره تغییر حال برخی دانش‌آموزان اظهار داشت: وزیر کشور بعد از ابلاغ رئیس‌جمهور مسئله را به‌صورت روزانه، مستمر و تمام‌وقت به اتفاق وزارت اطلاعات، بهداشت، آموزش و پرورش، فراجا و اطلاعات سپاه و پدافند غیرعامل در ابعاد مختلف دنبال می‌کنند.

وی افزود: بر اساس اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی دستگاه‌های اطلاعاتی برخی افراد در ۵ استان دستگیر شده‌اند و دستگاه‌های مربوطه مشغول تحقیق و بررسی کامل هستند. به محض اینکه اطلاعات‌شان کامل‌تر و نتایج روشنی به‌دست آمد، اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: برخی موارد هم که جنبه غیرمعاندانه داشته ارشاد شده‌اند؛ ان‌شاالله با حفظ آرامش و دوری از هرگونه اضطراب، مسئله مدیریت می‌شود و با هوشمندی مردم عزیزمان از آن عبور می‌کنیم.

میر احمدی تصریح کرد: شناخت نقشه دشمن برای مردم و دانش‌آموزان مهم است؛ امروز دشمنان در صدد هراس‌افکنی، اضطراب و اخلال در نظام آموزشی کشور هستند و موضوع را بزرگ‌تر از آن‌چه هست منعکس می‌کنند. هم‌چنین جریان‌هایی که پشت صحنه اغتشاشات و جنگ ترکیبی گذشته بودند، در داخل و خارج به صحنه امدند تا از این مسئله که در تحقیقات دستگاه‌های اطلاعاتی روشن‌تر خواهد شد، مسئله را هدایت می‌کنند.

وی گفت: این هراس‌افکنی و ایجاد استرس باید مدیریت شود و جای نگرانی جدی وجود ندارد. امروز میزان وقایع ما نسبت به روز گذشته کاهش چشمگیری داشته و تدابیر و نظرات دیروز مقام معظم رهبری نیز بسیار مهم است و ان‌شاالله دستگاه‌های مسئول به‌سرعت عوامل مؤثر و کسانی که با انگیزه‌های معاندانه دست به این کار زدند را شناسایی کرده و به‌دست قانون خواهند سپرد.