دستگیری ۲ نفر از اخلالگران نظام ارزی و بانکی در اراک

دستگیری ۲ نفر از اخلالگران نظام ارزی و بانکی در اراک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار حسن مفخمی شهرستانی اظهار کرد: در راستای مبارزه با اخلال در نظام اقتصاد ارزی و بانکی کشور، مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی بررسی مدارک افراد دریافت کننده ارز در این استان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی با انجام کارهای اطلاعاتی و بررسی‌های میدانی موفق به شناسایی ۲ نفر از عوامل اصلی اخلال در نظام ارزی و اقتصادی کشور شدند و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی، با انجام عملیاتی نسبت به دستگیری آنان اقدام شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به کشف مقادیر زیادی ارز قاچاق در بازرسی از منزل این افراد افزود: این اخلال گران ارزی با سو استفاده از کارت ملی هموطنان و مشارکت افراد فعال در شرکت‌های غیر دولتی دیگر، در خارج از استان مرکزی، به صورت باندی، اقدام به خرید ارزهای دولتی و فروش غیر قانونی آنها به افراد متقاضی در برخی استان‌های کشور می‌کردند.

مفخمی شهرستانی بیان کرد: این اخلال گران ارزی و بانکی با مشاهده مدارک و مستندات قانونی پلیس، در بازجویی‌های فنی کارآگاهان چنین اعتراف داشتند که تمام گردش مالی ۴۲۰ میلیارد ریالی انجام گرفته در حساب‌های بانکی آنان تنها برای دلالی و قاچاق ارز بوده است تا با توجه به شرایط ناپایدار بازار، مبلغ واریزی را در یک فرصت مناسب، تبدیل به ارز دلخواه خود کنند.

وی با تأکید بر اینکه این افراد با خرید غیرقانونی ارز از صرافی‌ها باعث اخلال در نظام ارزی کشور شده‌اند، یادآور شد: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی و سرانجام با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان بیان کرد: پلیس استان مرکزی با بهره گیری از کارآگاهان مجرب، متخصص و مجرب پلیس امنیت اقتصادی و تعامل هدفمند با دیگر دستگاه‌های امنیتی استان، هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی، به صورت شبانه روز مشغول رصد فعالیت‌های غیرقانونی اخلالگران نظام ارزی و اقتصادی کشور است و مجرمان اقتصادی یقین داشته باشند که با هوشیاری و اشرافیت بالای مأموران پلیس، در نهایت به سزای اعمال مجرمانه خود رسیده و با آنان برخوردهای لازم صورت خواهد پذیرفت.

منبع : مهر