دغدغه ملی‌پوش ۱۶ ساله تنیس روی میز ازحضور همزمان در مدرسه و تمرین

دغدغه ملی‌پوش ۱۶ ساله تنیس روی میز ازحضور همزمان در مدرسه و تمرین

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-22

شیما صفایی در گفتگو با خبرنگار تازه ترین ها در مورد چگونگی شرایط آماده سازی با توجه به ادامه بحران کرونا و عدم صدور مجوز برآغاز فعالیت های تنیس روی میز گفت: پیش از این روزی دو جلسه تمرین داشتم اما به خاطر کرونا و محدودیت هایی که ایجاد کرده، روزانه به یک جلسه ۲.۵ تا ۳ ساعته اکتفا می کنم.
وی ادامه داد: از زمان شیوع بحران کرونا با همین شرایط تمریناتم را دنبال می کنم. در حال حاضر هم در هیات همدان و با مربی‌ام (شاملو) و حریفان تمرینی که دارم، تمرین می کنم. شاید شرایط نسبت به قبل و اردوهای متمرکزی که در کنار ملی پوشان داشتیم، خیلی ایده آل نباشد اما با این حال اجازه ندادم تمریناتم در هیچ مرحله ای قطع شود تا حداقل آمادگی ام را حفظ کنم.
این ملی پوش ۱۶ ساله تنیس روی میز که همزمان با آغاز سال تحصیلی درگیر درس و مدرسه هم شده است، خاطرنشان کرد: فعلا برنامه آموزشی آنلاین نداریم، هفته ای سه روز باید در مدرسه حضور داشته باشیم. برنامه هایم را به گونه ای هماهنگ کرده ام که آسیبی به تمریناتم وارد نشود. یعنی به گونه ای که بتوانم کماکان هر روز تمرین داشته باشم و به درس هایم هم رسیدگی کنم.
صفایی با تاکید بر اینکه تمام تلاشش را می کند هنگام حضور در مدرسه و انجام تمرینات پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کند، تصریح کرد: مانند بقیه نگران کرونا و ابتلا به آن هستم. به هر حال هفته ای سه روز در محیط مدرسه حاضر می شوم و برای تمرین هم باید به سالن هیات همدان بروم اما چاره ای ندارم جز اینکه با شرایط کنار بیایم. نمی توانم به خاطر کرونا تمرینات را رها کنم. به وضعیت تحصیلی هم که باید رسیدگی کنم. سعی می کنم این شرایط که همه افراد را درگیر کرده، تاثیر کمتری روی روند زندگی و ورزش حرفه ای‌ام داشته باشد.
عضو تیم ملی تنیس روی میز در مورد آمادگی خود با توجه به شرایط کرونایی و کاهش تمریناتش نیز گفت: از ۱۰۰ درصد آمادگی لازم من تقریبا ۷۰ درصد آماده هستم. البته این میزان آمادگی مربوط به شرایط بدنی و تمرینات شخصی تنیس روی میز می شود که برای آنها کم نگذاشته ام و به همین دلیل از این حیث آمادگی کامل دارم اما ۳۰ درصد باقی مانده مربوط به تمرینات تیمی و کسب آمادگی تکمیلی در قالب اردوی متمرکز، تمرین کنار دیگر ملی پوشان و حضور در تورنمنت های مختلف می شود که به خاطر شرایط فعلی از آن دورم.
وی که در کنار ندا شهسواری ترکیب تیم ملی تنیس روی میز بانوان را برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک (زمان و محل دقیق این رقابت ها بعد از شیوع کرونا هنوز مشخص نشده است) تشکیل می دهند در مورد این رقابت ها نیز گفت: قرار است فدراسیون جهانی در مورد زمان و محل برگزاری این رقابت ها تصمیم گیری کند. اگر زمان مسابقات برای ۳ – ۲ ماه دیگر تعیین شود آمادگی حضور در آن را نخواهم داشت چراکه هنوز مجوز فعالیت های تنیس روی میز در کشور صادر نشده و اردوی ملی نداریم اما اگر این برگزاری این رقابت ها برای ۷ – ۶ ماه دیگر برنامه ریزی شود مشکلی برای حضور در آن نخواهم داشت.
صفایی با بیان اینکه در خیلی از کشورها فعالیت های تنیس روی میز از سر گرفته شده است، اظهارداشت: قاعدتا اگر در ایران هم اجازه تمرینات را بدهند شرایط مان خیلی بهتر خواهد شد چراکه در اردوی متمرکز و با حضور در تورنمنت های مختلف بهتر نتیجه می گیریم. البته که با شرایط فعلی خودم موافق برگزاری اردو نیستم. سلامتی مهمترین مسئله در این شرایط است.
این ملی پوش تنیس روی میز بانوان همچنین در مورد شرایطش برای فصل جدید رقابت های باشگاهی گفت: قراردادم را با تیم شهرداری بابک تمدید کرده ام. البته هنوز زمان آغاز رقابت ها مشخص نیست اما فکر کنم یکی دو هفته پیش از زمان مقرر برای شروع مسابقات، تمرین با تیم باشگاهی را آغاز کنم.