‌دیدار سجادی و صالحی‌امیری با مدیرکل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری

‌دیدار سجادی و صالحی‌امیری با مدیرکل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیکT سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان, سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با امینا مانیا مدیر کل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری و پاتریک ویلسون رئیس کمیته حقوقی فدراسیون جهانی دوچرخه سواری دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست در خصوص اساسنامه فدراسیون، برگزاری و نحوه انتخابات و موضوعاتی چون ورزش پاک و مقوله دوپینگ در ورزش و فدراسیون گفتگوهای سازنده‌ای انجام گرفت.

صالحی امیری در این خصوص اظهار داشت: طی مذاکرات در نشست فوق و با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در فدراسیون دوچرخه سواری ایران مدیرکل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری متقاعد شد تا با تمرکز بر آینده این فدراسیون، سریع انتخابات برگزار و با ایجاد ثبات برنامه‌های بلندمدت پیگیری شود مقر شد فدراسیون جهانی طی چند روز آینده رسماً موافقت خود را نسبت به اساسنامه فدراسیون دوچرخه سواری اعلام و پیرو آن انتخابات فدراسیون انجام شود تا دوچرخه سواری ایران از وضعیت خارج شده و تعیین تکلیف شود.

وی تصریح کرد: در این دیدار مسئولان فدراسیون جهانی دغدغه‌های خود را مطرح کردند که با گفت و گوهای سازنده‌ای و مطلوبی که داشتیم تفاهم مشترکی حاصل شد که طی آن روندهای آینده فدراسیون دوچرخه سواری ایران در دستور کار قرار گرفت.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: روز گذشته در بدو ورود طی دیدار با جیمز مک لود معاون اجرایی توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و خانم الیان رئیس دفتر رئیس کمیته بین المللی المپیک گفتگو کردیم.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا از صبح امروز نشست‌های ما با مدیران و مقامات ارشد کمیته بین المللی المپیک تداوم داشته باشد که در این دیدارها مباحثی در خصوص همبستگی المپیک (سولیداریتی)، منشور المپیک و مسائل اجرایی فی مابین مطرح و امیدواریم که به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

صالحی امیری در خاتمه ابراز داشت: همچنین بعد از ظهر امروز با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نشستی خواهیم داشت و دیدار با رئیس فدراسیون بین المللی ژیمناستیک نیز از برنامه‌های بعدی دیگر ما خواهد بود.

منبع : مهر