رئیس موساد: توافق هسته ای برای اسرائیل فاجعه بار خواهد بود

رئیس موساد: توافق هسته ای برای اسرائیل فاجعه بار خواهد بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «دیوید بارنیا» رئیس سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) توافق هسته‌ای با ایران را یک «فاجعه راهبردی» برای این رژیم خواند و درباره امضای آن هشدار داد.

بر اساس این گزارش، رئیس موساد در ادعاهایی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی منتشر کردند، تأکید کرد: احتمال رسیدن به توافق بین ایران و آمریکا به صد در صد نزدیک شده ولی این توافق بسیار بدی برای اسرائیل است. آمریکا در حال عجله برای دستیابی به توافقی است که می‌داند بر اساس دروغ محض شکل گرفته و با عقل در تضاد است.

او ادامه داد: ایران و آمریکا به این توافق بازمی گردند چون منافع راهبردی خود را در آن می‌بینند. این توافق، امکانات بسیار بزرگی در اختیار ایران خواهد گذاشت چون به محض برداشته شدن تحریم‌ها، صدها میلیارد دلار به ایران سرازیر می‌شود و این به چالش بزرگی برای آمریکا و اسرائیل تبدیل خواهد شد.

بارنیه با تکرار ادعاهای خود افزود: این توافق اسرائیل را ملزم نخواهد کرد و تل آویو هر طور که صلاح بداند برای خنثی کردن تهدید علیه خود عمل خواهد کرد. موساد در حال آماده شدن است و می‌داند که چگونه تهدیدات را برطرف کند.

این اظهارات در حالی مطرح شده که رژیم صهیونیستی اخیراً تبلیغات گسترده‌ای را علیه توافق هسته‌ای با ایران آغاز کرده است و اخیراًً چند مقام صهیونیست برای مذاکره با سران آمریکا در این باره عازم واشنگتن شده‌اند. یائیر لاپید نیز اخیراً در اظهاراتی مدعی شد که مخالف توافق با ایران نیست ولی توافق فعلی، بد است و با معیارهای خود رئیس جمهور آمریکا نیز مغایرت دارد.

منبع : مهر