راهکار عزیزی‌خادم برای حل مشکلات مالی و فرهنگی فوتبال چیست؟

راهکار عزیزی‌خادم برای حل مشکلات مالی و فرهنگی فوتبال چیست؟

به گزارش مهر، مجمع فدراسیون فوتبال با اتفاق آرا شهاب الدین عزیزی خادم را به عنوان رییس جدید فدراسیون انتخاب کرد تا سکان فوتبال ایران برای ۴ سال آینده در دست وی باشد. این موضوع واکنش‌های متفاوتی از سوی اهالی فوتبال را در بر داشت.

مسعود اقبالی کارشناس فوتبال و مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفتگو با مهر در این رابطه گفت: علی کریمی تنها گزینه فوتبالی در لیست کاندیداهای ریاست فدراسیون بود. کریمی هم خودش می‌دانست رای نمی‌آورد و هم همه فوتبالی‌ها به این نکته واقف بودند. او یک شخصیت بزرگ فوتبالی بود که ارتباطی با پدیده لابی‌گری نداشت و تنها متکی به شخصیت خودش وارد این چالش بزرگ شد.

وی افزود: به اعتقاد من علی کریمی را وارد این بازی کردند تا به افکار عمومی و کنفدراسیون فوتبال آسیا بگویند یک چهره فوتبالی را آورده‌اند که رای نیاورد. متاسفانه کریمی هم در دام افتاد و خوشبختانه مدیر فدراسیون نشد. تاکید می‌کنم خوشبختانه انتخاب نشد چون از نظر من به صلاح خودش بود که رئیس فدراسیون نشود. چون این اتفاق می‌توانست شخصیت او را برای همیشه از بین ببرد.

کارشناس فوتبال گفت: آجرلو و دیگران هم تلاش خود را کردند و لابی‌های خود را انجام دادند، اما وضعیت به نوعی پیش رفت که شخصیت‌های نزدیک به دولت و وزارت ورزش به این مسند برسند. از نظر من فرقی بین عزیزی خادم و هاشمی نبود و هر کدام از آنها رییس می‌شدند، نزدیک به وزارت ورزش بودند.

3560849 - راهکار عزیزی‌خادم برای حل مشکلات مالی و فرهنگی فوتبال چیست؟

مدرس باسابقه کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد: فوتبال ما با مشکلات بزرگ مالی و فرهنگی مواجه است که این مشکلات را همه می‌دانند و نیازی به بازگو کردن و یادآوری آنها نیست. اما باید دید که رییس جدید و تیمش چه راه کارهایی برای حل این مشکلات دارند. راهکارهایی که قابلیت اجرایی هم داشته باشند. حال سئوال من این است که رییس جدید راه حل های مناسبی برای حل این مشکلات دارد؟ مشکلاتی که در راس آن بدهی کلان به ویلموتس است.

اقبالی خاطرنشان ساخت: با اینکه به شخصه نظر مثبتی روی حل مشکلاتی که مثل تار عنکبوت به دور فوتبال تنیده شده ندارم و به این موضوع خیلی خوشبین نیستم، اما با این وجود قضاوت در این مورد را به تاخیر می‌اندازم و امیدوارم روزی مشکلات بزرگ از سر راه فوتبال ایران کنار برود.