راه‌اندازی اولین پایگاه اورژانس اجتماعی شهرداری تهران

راه‌اندازی اولین پایگاه اورژانس اجتماعی شهرداری تهران

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-01

تورج فرهادی شهردار منطقه 6 تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری فارس: درباره راه‌اندازی اولین پایگاه اورژانس اجتماعی شهرداری تهران اظهارداشت: هر چند که منطقه 6 نسبت به دیگر مناطق از نظر آسیب‌های اجتماعی، مشکلات کمتری دارد، با این حال شهرداری به منظور پیشگیری از بروز آسیب‌ها و کاهش مشکلات موجود این مرکز را راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: با توجه به رویکرد شهرداری منطقه مبنی بر بهره‌گیری از مشارکت سمن‌ها در حوزه اجتماعی، موسسه سروش آسایش به صورت خیرخواهانه و داوطلبانه به شهرداری در زمینه اورژانس اجتماعی کمک می‌کند.

فرهادی ادامه داد: هدف این پایگاه ارائه مشاوره های تخصصی و خدمات به افراد آسیب‌دیده و همچنین در معرض آسیب شامل کودکان کار و کودکان خیابانی، کودکانی که توسط خانواده مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، دختران فراری و زنان بدسرپرست و افرادی است که در معرض خشونت همسر، اعتیاد یا طلاق هستند. معتادان هم به کمپ‌ها ارجاع داده می‌شوند.

شهردار منطقه 6 تهران با بیان این‌‌که پایگاه خدمات و اورژانس اجتماعی جنب پارک قزل‌قلعه در ساختمان خانه دانشجو واقع شده است، گفت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت شناسایی، این افراد را به همکاران ما در پایگاه ارجاع دهند. افرادی هم که نیازمند دریافت این خدمات هستند می‌توانند با مراجعه به این مرکز به صورت رایگان از خدمات بهره‌مند شوند.

وی افزود: پایگاه خدمات و اورژانس اجتماعی در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هر هفته از ساعت10 تا 13 آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

انتهای پیام/