راه اندازی مرکز پذیرش بیماران کرونایی نمایشگاههای 
دائمی بندرعباس

راه اندازی مرکز پذیرش بیماران کرونایی نمایشگاههای دائمی بندرعباس

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، فریدون همتی ظهر یکشنبه در آیین افتتاح بیمارستان ویژه بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا (کووید ۱۹) در محل نمایشگاه بین‌المللی بندرعباس، با اشاره به خیز وسیع شیوع بیماری کرونا در هرمزگان، عنوان کرد: سال گذشته استان هرمزگان، یک پیک از شیوع بیماری کرونا را پشت سر گذاشت اما در سال جاری با پیک شدیدی مواجه شدیم و تلاش‌ها و زحمات بسیاری به ویژه توسط دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان در بیمارستان‌ها برای پذیرش و درمان بیماران صورت گرفت.

وی با بیان اینکه بیمارستان ویژه بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا در محل نمایشگاه بین‌المللی بندرعباس با همکاری گسترده همه بخش ها و کار شبانه‌روزی راه اندازی و نکات فنی در آن به خوبی رعایت شده است، ادامه داد: در فاز نخست حدود ۳۰۰ تخت و تا فاز نهایی ظرفیت ایجاد هزار تخت در این بیمارستان وجود دارد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، مجموعاً ۱۲۰ تخت در قالب سه بیمارستان صحرایی در محوطه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس نیز راه‌اندازی شده است و همچنین پیگیر تکمیل بیمارستان نیروی دریایی ارتش با ظرفیت ۲۰۰ تخت هستیم.

همتی با بیان اینکه در مجموع امکانات جدید و خوبی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان ایجاد شده است، تصریح کرد: با این وجود مردم باید دائم توجه داشته باشند که درمان اصلی کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی با اشاره به هماهنگی فوق‌العاده در راستای راه‌اندازی بیمارستان بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا با امکانات بسیار خوب، از تلاش‌های شبانه‌روزی دکتر فرشیدی رئیس و مجموعه مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، معاونت عمرانی و مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی دریایی سپاه، نیروی دریایی ارتش، سپاه امام سجاد “علیه السلام” استان هرمزگان، بسیج، نیروی انتظامی و همچنین بنگاه‌های اقتصادی و اتاق بازرگانی در راستای کمک به تامین تجهیزات پزشکی و دارو در هرمزگان تشکر و قدردانی کرد و گفت: همه امکانات برای مقابله با کرونا در هرمزگان به کار گرفته شده است و این بیمارستان جدید، مرکز اصلی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا خواهد بود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: پزشکان، پرستاران و کادر درمان و بهداشت استان هرمزگان نیز در راستای درمان بیماران مبتلا به کرونا تلاش و کوشش جهادی انجام داده‌اند و از همه این عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم.

همتی اظهار داشت: امیدواریم مردم به قدری دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، که شیوع بیماری کرونا کاهش یابد و نیازی به استفاده از این امکانات نباشد.

وی با بیان اینکه گام های بزرگی از نظر توسعه امکانات بیمارستانی در هرمزگان برداشته شده است، اضافه کرد: بیمارستان ۵۳۱ تخت‌خوابی بندرعباس، بیمارستان ۲۶۰ تخت‌خوابی ستاره خلیج فارس، بیمارستان جدید کودکان و بیمارستان جدید شهرستان میناب از جمله مهمترین پروژه‌های بیمارستانی در حال اجرا در هرمزگان هستند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: این پروژه‌ها که به صورت شبانه‌روزی در حال احداث هستند، به تدریج افتتاح و در دسترس مردم قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام دکتر محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این آیین از دکتر همتی استاندار هرمزگان، دکتر فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان و مجموعه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان برای ابتکار بسیار ارزشمند راه‌اندازی بیمارستان ویژه بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا، تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: این اقدام می‌تواند برای استان های دیگر نیز الگو باشد و استان هرمزگان با کار مبتکرانه و خلاقانه در این زمینه پیشگام شد.

وی ادامه داد: فضای خوبی در این محل برای ایجاد بیمارستان ویژه بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا طراحی و موجب افزایش ظرفیت درمانی و رفع دغدغه و نگرانی ها شده است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تاکید کرد: با این وجود مردم باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، به پیشگیری و کاهش شیوع بیماری کرونا در هرمزگان، کمک کنند.

شایان ذکر است؛ بیمارستان ویژه بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا با دستور همتی استاندار هرمزگان و در کمتر از دو هفته، با تلاش معاونت عمرانی و مدیریت بحران استانداری هرمزگان و سایر دستگاه‌های اجرایی، در محل نمایشگاه بین‌المللی بندرعباس راه‌اندازی، تجهیز و تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان شد.