راکیتیچ: با رضایت از بارسلونا جدا شدم/ دوست داشتم برای بایرن مونیخ هم بازی کنم

راکیتیچ: با رضایت از بارسلونا جدا شدم/ دوست داشتم برای بایرن مونیخ هم بازی کنم

به گزارش تسنیم، تابستان سال گذشته پایان 6 فصل حضور ایوان راکیتیچ در بارسلونا بود که برای او با ثبت 311 بازی در پیراهن کاتالان‌ها و کسب 13 قهرمانی در جام‌های مهمی مانند لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا همراه شد. او که پس از ترک بارسلونا به تیم سابق خود سویا برگشت در میک مصاحبه با شبکه اسپورت1 راجع به جدایی‌اش از آبی‌و‌اناری‌ها گفت: بارسلونا یکی از بزرگترین باشگاه‌های جهان است. من 6 فصل در آنجا بازی کردم و واقعاً از دوران حضورم در آن تیم لذت بردم اما گاهی اوقات خارج از زمین بازی برای شما اتفاقاتی احساسی رخ می‌دهد که به شما علامت می‌دهد که باید دست به کاری جدید بزنید و در مورد من هم این اتفاق رخ داد. من نه با ناراحتی بلکه با رضایت از بارسلونا رفتم. فکر نمی‌کنم که کسب 13 جام با یک تیم آمار بدی باشد؟ اینطور نیست، البته می‌شد که جام‌های بیشتری هم کسب کنم اما من به همان چیزهایی که توانستیم در بارسلونا بسازیم هم افتخار می‌کنم.

هافبک کروات سویا افزود: دوران حضورم در بارسلونا در کنار پیکه، بوسکتس، ژاوی، اینیستا و همینطور با لئو مسی، نیمار و لوئیس سوارس دورانی باورنکردنی بود که البته متأسفانه خیلی کوتاه بود چون نیمار تصمیم به رفتن گرفت. من در آن زمان همیشه این احساس را داشتم که آنها کارهایی متفاوت از بقیه انجام می‌دهند. بازی کردن در کنار این بازیکنان برای من افتخاری بزرگ بود.

 راکیتیچ درباره تصمیم مسی برای رفتن از بارسلونا در تابستان سال گذشته و محتمل شدن ماندن او در این تیم (پس از انتخاب خوان لاپورتا به عنوان رئیس جدید باشگاه) اظهار داشت: مانند خیلی‌های دیگر من هم خیلی تعجب کردم. زمانی که لئو تصمیم به خودداری از شرکت در تمرینات گرفت، 90 درصد هواداران فکر کردند که او دیگر در تیم نخواهد ماند. شرایط عجیبی بود. لئو تمام تاریخ باشگاه بارسلونا نیست. او بخشی از این تاریخ است. من هم بسیار خوشحالم که او در این تیم ماند و امیدوارم که چند سال دیگر هم بماند.

ستاره سویا در بخش پایانی مصاحبه خود با سایت آلمانی درباره پیشنهاد بایرن مونیخ به او در سال 2019 صحبت کرد و گفت: من دوست داشتم که فرصتی هم برای بازی در بایرن مونیخ به دست آورم. بایرن مونیخ یکی از بزرگترین باشگاه‌های دنیا است و من هم با مانو و تونی (دو نفر از اعضای کادر فنی باشگاه) رابطه خوبی دارم. آنها دوستان همیشگی من و مانند اعضای خانواده من هستند.

انتهای پیام/