رایزنی‌های «عون» و «میقاتی» درباره کابینه فعلا متوقف شده است

رایزنی‌های «عون» و «میقاتی» درباره کابینه فعلا متوقف شده است

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از روزنامه الدیار، رایزنی‌ها میان «میشل عون» رئیس جمهور لبنان و «نجیب میقاتی» نخست وزیر مکلف این کشور به منظور تشکیل کابینه جدید درحال حاضر متوقف شده است.

بر اساس این گزارش، الدیار اعلام کرده است: از آنجایی که دو طرف معتقدند تغییر محسوسی در روند تشکیل کابینه ایجاد نشده است، بنابراین دلیلی برای انجام گفتگوها و رایزنی‌های جدید با یکدیگر نمی‌بینند.

روزنامه مذکور در ادامه اعلام کرده است: آنچه که اکنون به نظر می‌رسد، این است که ازسرگیری گفتگوها و رایزنی‌های دوجانبه میان عون و میقاتی منوط به تحقق پیشرفت در روند تشکیل کابینه است.

این درحالی است که پیشتر روزنامه «الجمهوریه» لبنان در مطلبی رایزنی‌ها برای تشکیل دولت جدید این کشور را مثبت و سازنده ارزیابی کرد. این روزنامه نوشت: احتمال اینکه در اوایل هفته آتی از دولت جدید لبنان رونمایی شود، زیاد است.

روزنامه مذکور در مطلب خود اعلام کرد: پست‌های حساس و کلیدی توزیع شده و اسامی شخصیت‌های متصدی آنها به غیر از نام مطرح شده برای وزارت کشور که توافقی خواهد بود، مشخص شده است.

روزنامه الجمهوریه عنوان کرد: اگر در لحظات آخر اتفاق خاصی رخ ندهد، امکان تشکیل قریب الوقوع دولت لبنان وجود دارد. گفتنی است، طی روزهای گذشته سلسله رایزنی‌های فشرده‌ای میان طرف‌های مختلف لبنانی برای تشکیل دولت جدید این کشور انجام شده است.