رزمایش بزرگ ارتش  روسیه در کریمه با مشارکت 3 هزار نیروی هوابرد

رزمایش بزرگ ارتش روسیه در کریمه با مشارکت 3 هزار نیروی هوابرد

فارس: وزارت دفاع روسیه یکشنبه از اجرای یک تمرین نظامی با مشارکت نیروهای هوابرد و چتربازان خود در شبه جزیره «کریمه»  خبر داد.

به نوشته وبگاه «یوکرین وایر» یکشنبه شب به وقت تهران به نقل از  وزارت دفاع  روسیه نوشت که این رزمایش اواسط ماه مارس (اسفند) در منطقه آموزشی «اوپوک» برگزار می‌شود و یگان‌های هوابرد و نیروهای توپخانه در آن مشارکت دارند. در این تمرین، چتربازان فرود در مکانی ناآشنا را تمرین می‌کنند و با تصرف تجهیزات دشمن فرضی، باید تا رسیدن نیروهای اصلی موقعیت خود را حفظ کنند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که بیش از 3000 نیروی هوابرد و حدود 200 واحد تجهیزات نظامی در این رزمایش حضور دارند.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - رزمایش بزرگ ارتش  روسیه در کریمه با مشارکت 3 هزار نیروی هوابرد

این در حالی است که یک مقام روس در روزهای گذشته  از آماده سازی نصب جدیدترین ایستگاه راداری این کشور  به نام «یاخروما» در کریمه به عنوان بخشی از سیستم هشدار سریع حمله موشکی روسیه خبر داد. «سرگئی ساپارکین»  از مقامات بخش مخابراتی و راداری روسیه گفت که کارها برای توسعه تجهیزات و نرم افزار و  آغاز مراحل ساخت و آماده سازی مرکز راداری کریمه در حال انجام است و این رادار در بازه زمانی تعیین شده مطابق با برنامه مصوب وزیر دفاع روسیه آماده می شود.

به گفته این مقام روس، یاخروما نسخه جدیدی از رادار «ورونژ» خواهد بود. «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اخیرا گفت که این وزارتخانه کار خود را برای ساخت رادار یاخروما در «سواستوپل» آغاز می‌کند.

چندی قبل وزیر دفاع روسیه گفته که نیروی هوایی کشورهای عضو ناتو در حال انجام پروازهای منظم برای شبیه‌سازی حملات موشکی به خاک کشور روسیه هستند. شویگو گفت ناتو قصد دارد منطقه دریای سیاه را نظامی کند. 

پیش از این مقام‌های روسیه هشدار داده‌اند علی‌رغم شیوع ویروس کرونا، رزمایش‌های کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که بیشتر ماهیت ضد روسی دارند، افزایش داشته است. ناتو به‌منظور جاسوسی از روسیه ایستگاه راداری «گلوبوس 3» را در نروژ تقویت کرده است.

انتهای پیام/.