رهاسازی ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب بین‌المللی شادگان

رهاسازی ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب بین‌المللی شادگان

رحیم مجدمی در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی برزم در تالاب بین‌المللی شهرستان شادگان رهاسازی شد، اظهار کرد: این مراسم با حضور جمعی از مسئولان ادارات و جوامع محلی روستای صراخیه بخش خنافره برگزار شده است.

وی هدف از این کار را افزایش ذخایر آبزی، توانمندسازی جوامع محلی از نظر اقتصادی و تأمین معاش و افزایش توان تولید پروتئین جامعه دانست و افزود: بچه ماهی‌های رهاشده متناسب با محیط شرایط محلی شادگان است و در تلاش هستیم که تالاب بین‌المللی شادگان محل امنی برای رشد و تکثیر بچه ماهی‌ها باشد.

مجدمی بیان کرد: این‌گونه طرح‌ها در گذشته انجام شده و نتایج خوبی نیز داشته است و از جوامع محلی انتظار می‌رود که در نگهداشت و حفاظت از تالاب‌ها تلاش کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با اشاره به صید غیرقانونی با استفاده دستگاه الکتروشوکر، تصریح کرد: چند سالی است که این‌گونه صیدها در آب‌های تالاب‌ها به صورت غیرقانونی انجام می‌شود که اثرات زیانباری را بر آبزیان و به خصوص تالاب‌ها داشته و باعث کاهش ذخایر آبی شده است.

وی گفت: به منظور برخورد با افراد متخلف از مردم و جوامع محلی در تالاب‌ها درخواست می‌شود که در این زمینه با نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شادگان همکاری داشته باشند.