رهبر انقلاب: امنیت نباشد عدالت هم مختل خواهد شد/ نیروهای مسلح در ماجرای کرونا و کمک‌های معیشتی حقیقتاً در میدانند

رهبر انقلاب: امنیت نباشد عدالت هم مختل خواهد شد/ نیروهای مسلح در ماجرای کرونا و کمک‌های معیشتی حقیقتاً در میدانند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-21

به گزارش گروه سیاسی تازه ترین ها، مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه) از طریق ارتباط تصویری با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در این مراسم به شرح زیر است:

– تحصیل در دانشگاه‌های نظامی و دانشگاه‌های سازمانهای نیروهای مسلح ما یکی از باشرف‌ترین و باارزش‌ترین کارها است، چرا؟ چون با تحصیل در این دانشگاه‌ها، جوانان ما وارد نیروهای مسلحی میشوند که امنیت کشور را تأمین میکند و امنیت برای کشور یک ارزش بسیار والا و اساسی و یک عنصر حیاتی است؛ چون بدون امنیت همه‌ی ارزشهای مهم کشور دچار اختلال خواهند شد؛ هم رفاه، هم عدالت، هم دانش‌ورزی و دیگر ارزشهای مهم.

– نیروهای مسلح به‌جز تأمین امنیت کارهای مهم دیگری هم دارند که یکی از بزرگ‌ترین کارهای نیروهای مسلح ما ارائه‌ی خدمات به ملت است… هم خدمات زیربنایی مثل سد و راه و پالایشگاه و امثال اینها، هم در عرصه‌ی بهداشت و درمان در بخش واکسن فلج اطفال…

– امروز هم در زمینه‌ی مسائل کرونا حقیقتاً نیروهای مسلح در میدان‌اند… و در حوزه‌ی کمکهای معیشتی کارهای بسیار خوبی به‌وسیله‌ی نیروهای مسلح انجام میگیرد… و همچنین در رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه.

– قدرت دفاعی یکی از ارکان اقتدار ملی است؛ اگر ما برای اقتدار ملی لااقل سه رکن اصلی را در نظر بگیریم، این سه رکن «استحکام و ثبات اقتصادی»، «توانایی و قوام‌یافتگی فرهنگی» و «قدرت دفاعی» است.

– قدرت دفاعی برای اقتدار یک ملت حیاتی است. اگر ملت‌ها این قدرت دفاعی را نداشته باشند، آن کسانی که اهل تجاوز و تعرض و سوءاستفاده و دخالت‌ کردن و دست‌اندازی به دیگر کشورها و ملتها هستند، مانند آمریکا و بعضی از کشورهای دیگر، آنها را راحت نمیگذارند و به همه چیز آنها تعرض میکنند که امروز می‌بینید به بعضی از کشورها چه تعرض‌هایی می‌شود.

این خبر تکمیل می‌شود …