روایت رسانه عربی از آخرین فرصت تیم ملی سوریه و قول «اسکوچیچ»

روایت رسانه عربی از آخرین فرصت تیم ملی سوریه و قول «اسکوچیچ»

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه از ساعت ۱۹:۳۰ فردا سه شنبه در مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کشور اردن به مصاف هم می‌روند. ایران در گروه A این رقابت‌ها با ۱۳ امتیاز صدرنشین است.

سایت «کوره» درباره این تقابل نوشت: «سوریه در دور ششم رقابت‌های انتخابی جام جهانی فردا سه شنبه در ورزشگاه ملک عبدالله دوم با شعار “راهی جز برد نیست” به مصاف همتای خود می‌رود. عقاب‌ها (لقب تیم سوریه) با رویای برد وارد این بازی می‌شوند چرا که تساوی پس از کسب نتایج ناامید کننده در دورهای گذشته و قرار گرفتن در قعر جدول با دو امتیاز به سود آنها نیست. بازی با ایران شاید آخرین فرصت تیم سوریه با هوادارانش پس از نتایج منفی پیاپی باشد.»

این سایت سپس با اشاره به صدرنشینی ایران در گروه A نوشت: «خط دفاعی ایران در مرحله مقدماتی با دریافت تنها دو گل در پنج مسابقه، قوی‌ترین خط دفاعی است در حالی که سوریه هشت گل دریافت کرده است. تیم سوریه برای کسب مقام سوم جدول، راهیابی به مرحله پلی آف و تکرار دستاورد آخرین دوره انتخابی جام جهانی روسیه که با استرالیا بازی کرد، به دنبال پیروزی است.»

در بخش دیگری از این مطلب درباره غایبان سوریه و تجربه تیم ایران آمده است:

«سوریه با غایبان چشمگیر وارد این بازی می‌شود زیرا عمر خربین و ایاز عثمان به دلیل مصدومیت و محمد عثمان به دلیل ترک اردو حضور ندارند در حالی که سعد احمد و محمد عنز از آسیب دیدگی بازگشته‌اند. باوجود این غیبت‌ها، نیمکت تیم سوریه مملو از ستاره‌ها و بازیکنانی است که می‌توانند جای خالی را پر کنند مثل محمد البحر در خط حمله و اسامه عمری در خط میانی. محروس (سرمربی سوریه) بر تجربه عمر السوما در حمله، محمود المواس و کامل همیشه تکیه می‌کند که عملکرد قابل توجهی در مسابقات اخیر ارائه کردند. انتظار می‌رود محمد ریحانیه با عمرو المیدانی به عنوان رهبر خط دفاعی باقی بمانند و خالد حج عثمان پس از درخشش مقابل عراق قطعاً دروازه بان سوریه برابر ایران خواهد بود.

از سوی دیگر ایران با جاه طلبی تداوم برد، تقویت جایگاه صدرنشینی و اطمینان از صعود زودهنگام به جام جهانی و همچنین برای بهبود جایگاه خود در رنکینگ فیفا بدون هیچ فشاری به این مسابقه می‌آید. دراگان اسکوچیچ سرمربی کُروات به ایران قول داد تا تیمش یک بازی بزرگ مقابل سوریه برگزار کند. اسکوچیچ روی تجربه بازیکنانش از جمله احمد نورالهی، سردار آزمونف علیرضا جهانبخش و حسین کنعانی زادگان حساب باز کرده است.»

به گزارش خبرنگار مهر، البته علیرضا جهانبخش به دلیل دو اخطاره بودن از بازی با سوریه محروم است.

منبع : مهر