روستاییان استان مرکزی از تسهیلات طرح سحاب بهره‌مند می‌شوند

روستاییان استان مرکزی از تسهیلات طرح سحاب بهره‌مند می‌شوند

به گزارش مهر، محمدعلی آقازیارتی، عصر دوشنبه در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال روستایی شهرستان اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس طرح سحاب که در بنیاد برکت تدارک دیده شده است، تسهیلات در بخش صنایع‌دستی از ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال و در بخش گردشگری از ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که با هدف ایجاد و توسعه سرمایه در گردش واجدین شرایط روستایی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای امر به ۱۳۰ نفر از روستاییان شهرستان اراک تسهیلات پرداخت خواهد شد، گفت: در این جلسه مصوب شد برای تأیید طرح در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری، امور با نظارت و تأیید میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اراک انجام گیرد.

آقازیارتی بیان کرد: روستاهای محرومی که برای دریافت تسهیلات اشتغال از طرف بخشداران اعلام شده است شامل روستای مالک‌آباد، قلعه‌نو و خیرآباد در بخش معصومیه، روستای ضامنجان، ده‌نمک، رودباران و روستای میقان بخش مرکزی و روستای قلعه ارجناوند، کرکان سفلی و طور سینا در بخش ساروق می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اراک، در خصوص شرایط پرداخت تسهیلات تصریح کرد: شرایط دریافت وام تسهیل شده است به طوری که متقاضیان از طریق بانک پارسیان با یک ضامن کارمند یا ۲ ضامن کاسب با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۵ ساله می‌توانند تسهیلات را دریافت کنند.