روسیه دستیابی به توافق با واشنگتن درباره معاهده «استارت نو» را رد کرد

روسیه دستیابی به توافق با واشنگتن درباره معاهده «استارت نو» را رد کرد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-23

به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه مخالفت با ادعای آمریکا در خصوص حصول توافق موقت با مسکو درباره تمدید پیمان استارت جدید را اعلام کرد.

وی گفت: «موضع واشنگتن درباره زرادخانه های هسته غیرقابل قبول است.»

این مقام روس گفت: «مسکو هرگونه توافق درباره استارت جدید که زمان بندی آن با سوم نوامبر که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است را رد می کند.»

شامگاه سه شنبه «مارشال بیلینگزلیا» نماینده آمریکا در امور کنترل تسلیحات اعلام کرد که واشنگتن با روسیه بر سر برخی «مسائل اصولی» جهت تمدید پیمان کنترل تسلیحاتی موسوم به «استارت‌نو» به توافق دست یافته است. 

 پیمان استارت‌نو فوریه ۲۰۲۱ منقضی می‌شود و نماینده آمریکا در امور کنترل تسلیحات گفت که واشنگتن و مسکو به توافق موقتی در خصوص تمدید این توافق رسیده‌اند.

ه سال پیش دولت‌های روسیه و آمریکا معاهده‌ای با هدف کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی به امضا رساندند که به معاهده نیو استارت یا استارت جدید معروف شد. این پیمان در حال انقضاست و آمریکا تا پیش از این از تمدید آن طفره می‌رفت.

دو روز پیش پایگاه خبری هیل گزارش داده بود که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امیدوار است تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر در کشورش بر سر جنگ‌افزار‌های هسته‌ای با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه به توافق برسد. 

انتهای پیام/.