روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در کاشان

روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در کاشان

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-26

به گزارش تازه ترین ها، سیما سادات لاری، بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه اعلام آمار روزانه کرونا، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در کاشان پرداخت و افزود: کاشان در اسفند ۹۸ قبل شاهد خیز شدید در موارد ابتلا و بستری روزانه کرونا بود. از فروردین ۹۹ نمودار موارد ابتلا و بستری در این شهرستان روند نزولی پیش گرفت که این روند تا اواخر اردیبهشت ادامه پیدا کرد و در ۱۵ روز ابتدایی خرداد به یک پایداری نسبی رسید، اما متاسفانه از نیمه خرداد مجددا شاهد یک روند صعودی در موارد ابتلا ‌و بستری روزانه در سطح این شهرستان هستیم که این روند با اندکی افت و خیز همچنان در حال امتداد است.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۱۲۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی کاشان بستری هستند که از این تعداد، ۲۹ بیمار به علت شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی حضور دارند.
لاری درباره میزان استفاده از ماسک در کاشان، گفت: میران استفاده از ماسک توسط مردم در مراکز و اماکن عمومی تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کاشان ۶۵ درصد و میزان استفاده در وسایل نقلیه درون شهری و برون شهری ۸۵ درصد گزارش شده است. همچنین میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان ادارات ۸۵ درصد و میزان استفاده توسط شاغلین اصناف و مراکز صنعتی به ترتیب ۶۰ و ۷۰ درصد گزارش شده است.
وی درباره بازرسی‌های صورت گرفته نیز افزود: تاکنون بیش از ۳۴ هزار بازدید از اصناف، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی توسط پرسنل بهداشتی صورت گرفته است که از این بین، تعداد ۲۵۶ واحد به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی به دستگاه قضایی معرفی و تعداد ۹۹ واحد متخلف پلمب شدند.
لاری ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کاشان در ادارات و مراکز دولتی و پایین ترین میزان رعایت در نانوایی‌ها و مراکز پیشخوان دولت گزارش شده است. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده جدی‌تر و همگانی از ماسک شاهد خروج این شهرستان از وضعیت هشدار بیماری طی هفته‌های آتی باشیم. هرگونه سهل‌انگاری و عادی انگاری شرایط زمینه را برای خیز مجدد بیماری به همراه خواهد داشت.