رونمایی از خودرو ارزان‌قیمت داخلی در بهمن امسال

رونمایی از خودرو ارزان‌قیمت داخلی در بهمن امسال

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منوچهر منطقی از برنامه‌ریزی وزارت صمت برای تولید خودروی ارزان‌قیمت خبر داد و گفت: تولید خودروی ارزان‌قیمت تنها مسئله ایران نیست و مربوط به تمام کشورها است زیرا خودروهای موجود برای همه جمعیت جهان مناسب نیست و تنها برای 2 میلیارد نفر مناسب است.

وی افزود: دو مسیر موازی در صنعت خودروسازی دنیا ایجاد شده است؛ نخست مسیری که برای دهک‌های درآمدی بالا ایجاد شده و دومین مسیر تولید خودرو برای دهک‌های درآمدی پایین.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت با بیان اینکه خودروی اقتصادی باید به‌روز، از نظر ظاهری جذابیت لازم را داشته و ارزان‌قیمت باشد، اضافه کرد: روش نوآوری‌های مقتصدانه، روشی علمی برای تولید خودروی ارزان‌قیمت است به این معنا که در این روش ویژگی‌های لازم و مناسب برای یک خودرو حفظ می‌شود اما هزینه‌ها افزایش نمی‌یابد.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت با بیان اینکه مطالعات مربوط به تولید خودروی ارزان‌قیمت آغاز و این موضوع با خودروسازان مطرح شده است، ادامه داد: از آنجا که این مهم در نامه رئیس جمهور و وزیر صمت نیز آمده است، به‌صورت جدی پیگیر آن هستیم.

وی با ابراز اینکه تولید خودروی ارزان‌قیمت در قالب خودروی برقی و معمولی در حال پیگیری است، تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد خودروی ارزان‌قیمت در بهمن‌ماه امسال رونمایی شود تا کارشناسان بتوانند نظرات خود را ارائه دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه براساس طرحی که برنامه‌ریزی شده است نخستین عرضه خودروی ارزان‌قیمت در شهریور 1402 انجام می‌گیرد، درباره قیمت خودروی اقتصادی توضیح داد: در دنیا تلاش می‌شود که قیمت این خودرو کمتر از 6 هزار دلار و در محدود 5 هزار و 400 تا 5 هزار و 800 باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که “آیا در ایران نیز قیمت خودروی ارزان‌قیمت 6 هزار دلار نرخ خواهد داشت؟” گفت: این امر وابسته به مشارکت سازنده‌ها است.

انتهای پیام/+

منبع : تسنیم