ریابکوف: ایران برای تکمیل سریع مذاکرات احیای برجام آمادگی دارد

ریابکوف: ایران برای تکمیل سریع مذاکرات احیای برجام آمادگی دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: ایران برای تکمیل سریع مذاکرات احیای برجام آمادگی دارد.

بر اساس این گزارش ریابکوف در ادامه افزود: اگر آمریکا موضوعات غیر اساسی را در گفتگوهای احیای برجام دائماً مطرح کند، از سرگیری توافق آسان نخواهد بود.

ریابکوف تصریح کرد: نیازی به تمرکز بر واژه‌ها و عبارت‌های خاص آمریکا درباره برجام وجود ندارد، چرا که ممکن است بعداً سیگنال‌های دیگری از واشنگتن دریافت شود.

این اظهارات مقام ارشد روس در حالی است که او پیشتر در واکنش به مواضع مقامات آمریکایی درباره مذاکرات احیای برجام گفته بود که توافق درباره ازسرگیری اجرای برجام، هنوز در دسترس قرار دارد اما عوامل گوناگون بسیاری بر آن اثرگذار هستند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در این باره گفت: از یک سو اقدامات به خصوصی با هدف تشدید تحریم‌ها بر ایران صورت می‌گیرد و از سوی دیگر نشانه‌های سیاسی حاکی از برخورداری برجام از فرصت‌های ویژه ای برای ازسرگیری سریع است.

گفتنی است در حالی که آمریکا طرفی بوده که با خروج از برجام و نقض تعهداتش وضعیت فعلی پیرامون این توافق را رقم زده و تاکنون از پذیرش تعهداتش برای به سرانجام رسیدن مذاکرات خودداری کرده، سخنگوی وزارت خارجه این کشور اخیراً مدعی شد: ایرانی‌ها مشخص کرده‌اند که این توافقی نیست که آماده انجام آن بوده‌اند، توافق قطعاً قریب الوقوع به نظر نمی‌رسد! 

منبع : مهر