زمان نشست بعدی ایران و اوکراین درباره سانحه بوئینگ/ شرکت‌هایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند مجوز پرواز نمیگیرند

زمان نشست بعدی ایران و اوکراین درباره سانحه بوئینگ/ شرکت‌هایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند مجوز پرواز نمیگیرند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-19

به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، تورج دهقانی‌زنگنه امروز در حاشیه بازدید از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: نشست بعدی ایران و اوکراین درباره حادثه بوئینگ اوکراینی 27 مهر ماه در ایران برگزار می‌شود.

وی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: ‌اگر شرکتی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند مجوز پرواز نمی‌گیرد ما اخطار را شروع کردیم و در دو مورد هم به شرکت‌ها مجوز نداده‌ایم و اگر تکرار کنند اسامی شرکت‌ها را اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی درباره دستورالعمل‌هایی که باید در این حوزه رعایت شود گفت: دستورالعملی به نام دستورالعمل 1900 را اجرا کردیم و شرکت‌ها باید آن را رعایت کنند؛ درون هواپیما هم فرم نظرسنجی توزیع می‌کنیم که مردم می‌توانند با اسکن بارکد فرم آنلاین روی سایت سازمان هواپیمایی مشکلات خود را مطرح کنند.

وی تأکید کرد: سایت سازمان هواپیمایی و تلفن‌های آن 24 ساعته آماده پاسخگویی به مردم است.

وی در پاسخ به سوالی درباره تهویه هواپیما بیان کرد: موضوع تهویه هر سه دقیقه مطرح نیست بلکه  در هواپیما مدام تهویه انجام می‌شود؛ در پروازها دمای هوای بیرون و داخل متفاوت است و یکسان نیست.

رئیس سازمان هواپیمایی گفت:‌دستور داده شده است که زمانی که هواپیما روی زمین است از موتور کمکی APU استفاده شود که این تهویه را روی زمین هم انجام می‌دهد و قبل از اینکه موتورها خاموش شوند باید این موتور کمکی روشن شود و در هنگام تاکسی کردن هواپیما و پیاده شدن مسافر نیز این تهویه باید روشن باشد.

انتهای پیام/