ساروی: همه ورزشکاران آرزوی حضور در المپیک را دارند

ساروی: همه ورزشکاران آرزوی حضور در المپیک را دارند

به گزارش مهر، یکی از فرنگی‌کاران موفق تیم ملی کشتی ایران که در رقابتهای گزینشی قزاقستان به میدان رفت و توانست سهمیه المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم را کسب کند، محمد هادی ساروی است. کشتی گیر با انگیزه و عنوان داری که پیش از این عناوین قهرمانی آسیا و جهان را هم در فهرست افتخاراتش ثبت کرده و حالا با تمام وجود برای حضور در المپیک تلاش می‌کند.

در همین راستا محمدهادی ساروی در حاشیه تمرینات اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به برنامه‌هایش اشاره کرد و گفت: افتخار شاگردی محمد بنا را دارم. از او درس‌های زیادی آموختم و از تجربیاتش استفاده می‌کنم. امیدوارم از این به بعد موفقیت بیشتری کسب کنم. من در شرایطی در اردوهای قبلی تمرین می‌کردم که وزنم نسبت به حریفان پایین‌تر بود، اما حالا بهتر از قبل هستم. یکی از دلایل موفقیت من هم این بود که بیشتر با مدعیان وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی گرفتم و طبیعتاً این مسئله در روند آماده سازی من خیلی تأثیرگذار است. البته هم اکنون به وزن ایده آل رسیده‌ام و امیدوارم این روند رو به رشد را حفظ کنم تا بهترین نتیجه را در آینده بگیرم.

مدعی وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی فرنگی در خصوص اینکه چقدر شانس دارد تا در المپیک هم کشتی بگیرد گفت: هر ورزشکاری آرزوی کسب مدال طلا در المپیک را دارد، اگر من هم به المپیک اعزام شوم، از هیچ تلاشی برای کسب خوش رنگ ترین مدال در توکیو دریغ نمی‌کنم. من در مسابقات گزینشی هم کشتی‌های خوبی گرفتم حریفانی از ازبکستان و چین و قرقیزستان را شکست دادم که همین حریف قرقیز چندی پیش توانسته بود الکسانیان را شکست دهد.

ساروی با اشاره به اینکه تمرینات خوبی در اردوی تیم ملی در حال پیگیری است، تصریح کرد: خوشبختانه بچه‌ها با حضور در اردوی تیم ملی می‌توانند با خیالی آسوده به لحاظ محدودیت‌های کرونایی تمرین کنند. من هم این روزها در کنار تمریناتم، کشتی حریفان اصلی را با کادر فنی پیگیری و آنها را آنالیز می‌کنم تا اگر نماینده کشورمان در المپیک بودم، بهترین کشتی‌ها را ارائه دهم.

به گزارش مهر، اردوی کنونی تیم ملی کشتی فرنگی از روز اول اردیبهشت ماه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی آغاز شده و روز ۱۲ اردیبهشت به پایان می‌رسد که اسامی نفرات حاضر در این اردو به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز (خوزستان) سجاد عباس پور (مازندران) امید آرامی (سیستان و بلوچستان)
۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی (قم) مهدی محسن نژاد (خوزستان) پویا ناصرپور (خوزستان)
۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی (فارس) آرمین محب ثابت (تهران) مهرداد مردانی (خوزستان)
۶۷ کیلوگرم: محمدرضا گرایی (فارس) حسین اسدی (خوزستان) محمدجواد رضایی (قم)
۷۲ کیلوگرم: علی ارسلان (مازندران) محمدرضا مختاری (فارس)
۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس) پژمان پشتام (تهران) امین کاویانی نژاد (خوزستان)
۸۲ کیلوگرم: علی موسی زاده (تهران)
۸۷ کیلوگرم: حسین نوری (البرز) رامین طاهری (خوزستان) ناصر علیزاده (مازندران) مهدی فلاح (تهران)
۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی (مازندران) مهدی بالی (مازندران)
۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی (خوزستان) امین میرزازاده (خوزستان) علی اکبر یوسفی (مازندران) پارسا نظری (فارس)