سرمایه‌گذاران دلار را می‌فروشند و روپیه و پزو می‌خرند

سرمایه‌گذاران دلار را می‌فروشند و روپیه و پزو می‌خرند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-21

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل تازه ترین ها به نقل از بلومبرگ، بنا به اعلام بانک گلدمن ساکس آمریکا، با توجه به جدی شدن احتمال پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات، در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا، و از طرف دیگر روند ساخت واکسن کرونا ممکن است ارزش دلار سقوط کرده و به کمترین میزان از سال 2018 تا کنون برسد.

زاک پاندل، یکی از کارشناسان گلدمن ساکس، می‌گوید ریسک تضعیف دلار در حال افزایش است و از آن طرف هم شاهد پایین آمدن احتمال اتفاقات مثبت برای دلار از جمله پیروزی ترامپ یا عرضه واکسن کرونا هستیم.

وی ادامه داد پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات برخی اخبار درباره زمانبندی تولید واکسن کرونا می‌تواند برای دلار گران تمام شده و ارزش آن را به پایین‌ترین میزان تا سال 2018 برساند.

طی سال جاری شاخص ارزش دلار سه درصد کاهش یافته و شب گذشته هم ارزش دلار کمی بیشتر از 93 واحد تعیین شد اما در سال 2018 زیر 89 واحد بوده است.

در واقع گلدمن ساکس، تنها مؤسسه مالی نیست که پیش‌بینی کرده پیروزی بایدن ارزش دلار را کاهش خواهد داد چرا که مؤسسه مدیریت دارایی UBS و اینوسکو هم پیش بینی کرده‌اند با توجه به آنکه سه هفته مانده به انتخابات جو بایدن به میزان معناداری از ترامپ پیشی گرفته،‌ارزش دلار پس از پیروزی وی کاهش خواهد یافت.

البته گلدمن ساکس به سرمایه‌گذاران پیش‌بینی داده تا دلارهای خود را فروخته و به سمت ارزهایی نظیر پزوی مکزیک، رند آفریقای جنوبی، و روپیه هند بروند.

کارشناسان گلدمن ساکس همچنین می‌گویند یورو، دلار کانادا و استرالیا هم می‌تواند جایگزین خوبی برای دلار آمریکا باشد.

انتهای پیام/