سطح روابط فعلی مسکو و اتحادیه اروپا تاسف بار است

سطح روابط فعلی مسکو و اتحادیه اروپا تاسف بار است

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه طی سخنانی وضعیت کنونی روابط میان مسکو و اتحادیه اروپا را تأسف بار خواند.

بر اساس این گزارش، لاوروف که این سخنان را در جریان برگزاری نشست خبری مشترک با همتای اتریشی خود، «الکساندر شالنبرگ» مطرح می‌کرد، گفت: ما توجه خاصی به تحولات قاره اروپا از جمله وضعیت اسفناک روابط روسیه و اتحادیه اروپا داشته‌ایم. در نتیجه سیاست اتحادیه اروپا برای مهار روسیه، تماس (مسکو) با بروکسل به حداقل میزان ممکن رسیده است.

وی همچنین افزود: ما به نوبه خود آمادگی‌مان را برای تقویت گفتگوی عملگرا با اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن، بر اساس برابری و احترام متقابل و تلاش برای دستیابی به توافق در زمینه‌های مورد علاقه مشترک اعلام کردیم.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به مورد بازداشت و زندانی شدن «الکسی ناوالنی» مخالف دولت روسیه، این پرونده را دلیل اصلی وضع تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو دانسته و تاکید کرد: من تمام تناقضات مربوط به این موضوع را فهرست نمی‌کنم. من فقط از همه کسانی که به دنبال حقیقت هستند می‌خواهم که به پاسخ‌های رسمی دولت آلمان به درخواست پارلمان (آلمان) نگاهی بیندازند. فکر می‌کنم پاسخ‌ها چند ماه پیش در جلسه بوندستاگ منتشر شد. پروتکل‌هایی وجود دارد، بروید آنها را بخوانید، بسیار جالب است.