سهم ۸۱ درصدی صنعت و تجارت در طرح های سرمایه‌گذاری خارجی

سهم ۸۱ درصدی صنعت و تجارت در طرح های سرمایه‌گذاری خارجی

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-19

به گزارش تازه ترین ها به نقل از شاتا، سعید زرندی افزود: سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت در ۵ ماهه اول سال 99، نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد ۳۲ درصد و از نظر ارزش ۹۷ درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: در این بازه زمانی از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری سهم بخش صنعت 83.6 و معدن 6.2 و تجارت 10.2 درصد بوده است.

زرندی اعلام کرد: از 49 مورد طرح سرمایه گذاری خارجی، 21 شرکت با ۱۰۰ درصد سهامداران خارجی ۲۴ شرکت به صورت مشارکتی با شرکت‌های داخل و 4 مورد به صورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT هستند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در این مدت در گروه های ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت کک، فرآورده های حاصل از تصفیه نفت و ساخت محصولات فلزی فابریکی به جز ماشین آلات و تجهیزات بوده است.

زرندی افزود: کشورهای آلمان، چین، امارات متحده عربی و ترکیه چهار کشور اول به لحاظ ارزش سرمایه گذاری خارجی مصوب در ایران هستند.

وی تصریح کرد: بیشترین تعداد سرمایه‌گذاری‌ها توسط کشور افغانستان با ۱۷ مورد و کشور چین ترکیه و هند رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، تهران، آذربایجان‌شرقی و البرز به ترتیب رتبه ‌های اول تا پنجم را به لحاظ حجم سرمایه‌گذاری خارجی و مصوب کسب کرده‌اند.

انتهای پیام/