سپک تاکرا می‌تواند به رشته های المپیکی اضافه شود

سپک تاکرا می‌تواند به رشته های المپیکی اضافه شود

به گزارش مهر، سهراب آزاد نایب رئیس فدراسیون آسیایی که برای ۴ سال آینده اعلام کاندیداتوری کرده در مورد فعالیت‌های سپک تاکرا ایران در عرصه بین المللی گفت: در سال جاری در بخش بین الملل انجمن سپک تاکرا ایران عملکرد موفقی داشته تا جایی که «داتو حلیم بن کادر» رئیس فدراسیون سپک تاک را آسیا با ارسال نامه‌ای از انجمن این رشته در ایران تقدیر کرده و حتی باید اعلام کنم با همکاری فدراسیون جهانی سخت در تلاش هستیم موقعیتی فراهم کنیم تا رشته جذاب سپک تاکرا جایی در میان رشته‌های حاضر در المپیک‌های آینده برای خودش باز کند.

وی ادامه داد: در کلاس مربیگری آسیایی که به شکل وبینار در تابستان گذشته برگزار شد از جمع ۵۸ شرکت کننده از ۲۰ کشور آسیایی ایران با ۲۷ شرکت کننده در مقام اول قرار گرفت که به گفته بخش آموزش فدراسیون آسیایی در نوع خودش جالب و بی نظیر بود.

رییس انجمن سپک تاک را ایران در ادامه افزود: قرار است در تاریخ ۱۱ اسفند برای اولین بار در تاریخ تاسیس فدراسیون آسیایی سپک تاکرا و به خاطر شیوع ویروس کرونا انتخابات ۴ سال جدید به شکل وبیناری و الکترونیکی صورت گیرد. بنده برای تصدی پست نایب رییسی اول فدراسیون آسیایی از سال ۱۴۰۰ الی ۱۴۰۴ مجدداً کاندیدا شده‌ام و علی فولادی راد دبیر انجمن سپک تاکرا هم برای تصدی پست هیات رئیسه این فدراسیون برای ۴ سال آینده مجدداً کاندیدا شد.

قائم مقام فدراسیون جهانی سپک تاکرا در ارتباط با توسعه این رشته در غرب و مرکز آسیا گفت: در سفری که حلیم بن کادر در سال ۲۰۱۷ به ایران داشت اقدام به تاسیس کنفدراسیون سپک تاکرا آسیا میانه و غرب کردیم که رهبری آن به محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی کشورمان سپرده شد.

وی ادامه داد: طی این چند سال با تلاش همکارانم و کمک‌های ASTAF موفق شدیم کشورهایی چون عراق، افغانستان، قرقیزستان، ازبکستان، قطر و ترکیه که البته این آخری کشوری اروپایی هست را به جمع خانواده بزرگ سپک تاکرای جهانی اضافه کنیم و با ارسال توپ، تور و حتی مربی گامی بلند در رشد این رشته جذاب در کشورهای همسیایه داشته باشیم.

آزاد در ارتباط با تمجید فدراسیون آسیایی از رشد سپک تاکرا در ایران در پایان گفت: برگزاری مسابقات انلاین، کلاس‌های آموزشی، اردوهای ملی و حتی نشست‌های تخصصی در مدت شیوع ویروس کرونا که با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون انجمن‌های ورزشی همراه بود، در ایران باعث شد تا رئیس ASTAF با ارسال نامه‌هایی این موفقیت را تبریک بگوید. امیدوارم با کاهش شدت همگیری کرونا در جهان بتوانیم در سال ۲۰۲۲ با همکاری فدراسیون جهانی جام جهانی جوانان زیر ۲۳ سال را در ایران میزبان باشیم و در رشد این رشته در سطح استان‌های کشور و سایر کشورهای جهان به موفقیت‌های خوبی برسیم.