سیاست نباید در فوتبال تاثیرگذار باشد/ اشتباه گذشته تکرار نشود

سیاست نباید در فوتبال تاثیرگذار باشد/ اشتباه گذشته تکرار نشود

هادی شکوری در گفت‌وگو با مهر درباره انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: معتقدم تا زمانی که در انتخابات ما بحث‌های سیاسی در اولویت باشد، نمی‌توان تصمیم درستی گرفت. باید تعامل در فوتبال باشد. قطعاً اگر یک آدم فوتبالی در رأس امور قرار بگیرد، از بعد ورزشی خیلی به سود ماست. فوتبال ما آغشته به سیاست شده و تصمیمات درستی در آن گرفته نمی‌شود.در واقع نباید سیاست در فوتبال تاثیرگذار باشد.

وی درباره کاندیداتوری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: علی کریمی به عنوان یک فوتبالیست مطرح، شناخته شده ترین فرد حاضر در این انتخابات است. با این حال معتقدم هیچ چیز مثل تعامل نمی‌تواند برای فوتبال ما موفقیت آمیز باشد. اگر تنها یک فرد سیاسی و غیر فوتبالی رییس فدراسیون شود، کمکی به فوتبال نمی‌کند.

بازیکن سابق تیم استقلال در واکنش به این سؤال که فکر می‌کند کدام کاندیدا ظرفیت بیشتری برای ریاست فدراسیون فوتبال دارد، خاطرنشان کرد: من اصلاً با شخصی که قرار است به فدراسیون بیاید، کاری ندارم. بحث من کیفیت کار است و به نظرم کسی که می‌خواهد کار کند، باید دیدگاه ورزشی داشته باشد. آقای آجورلو و آقای هاشمی در این فوتبال بوده‌اند، اما باید دید اولویت آنها چیست. مهم‌ترین قضیه این است که ببینیم چه مسئله‌ای را در اولویت قرار داده‌اند و اولویت خود را مشخص کنند.

وی در خصوص اینکه به نظرش چه انتخابی باید شکل بگیرد که فوتبال با قدرت بیشتری کار خود را پیش ببرد، اظهار داشت: به نظرم ائتلاف افرادی مثل آجورلو با علی کریمی به عنوان دو چهره فوتبالی بهترین اتفاق است. ما باید بیاییم واقع بینانه رفتار کنیم که در فوتبال و ورزش چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. نباید نمایش بدهیم و این اتفاق خوبی نیست. هرکسی که می‌آید، باید ریشه یک سری قضایا از جمله دلالی را خشک کند.

شکوری که در مقطعی در تیم پاس تهران نیز بازی می‌کرد اضافه کرد: پاس یک باشگاه بزرگ و حرفه‌ای بود که به همدان منتقل شد و دیگر در سطح اول فوتبال ما جایی ندارد. به هرحال این اشتباه رخ داده و افرادی مثل آقای هاشمی که در این موضوع اشتباه کردند باید از گذشته درس بگیرند.

بازیکن سابق تیم فوتبال پاس افزود: نباید اشتباهات گذشته در فوتبال تکرار شود و باید آدم‌های فوتبالی انتخاب شوند. شما ببینید که در بدنه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، چند نفر فوتبالی حضور دارند؟ در فدراسیون و سازمان لیگ ما واقعاً افراد فوتبالی در امور مدیریتی تصمیم گیرنده هستند؟ باید کسانی که در این فوتبال لگد خورده‌اند و به قولی سرد و گرم آن را چشیده‌اند، پای کار باشند تا بدانند برخی معضلات را چگونه باید حل کرد.