شاهدان پرونده‌های فساد نتانیاهو در دادگاه حاضر می‌شوند

شاهدان پرونده‌های فساد نتانیاهو در دادگاه حاضر می‌شوند

فارس: وکلای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با فشارهای فراوان به دادگاه قدس اشغالی، توانستند روند رسیدگی به پرونده‌های فساد وی را به تعویق بیندازند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، دادگاه قدس اشغالی شامگاه دوشنبه اعلام کرد جلسه بعدی دادگاه رسیدگی به پرونده‌های فساد نتانیاهو در تاریخ ۵ آوریل (۱۶ فروردین) برگزار می‌شود.

وکلای نتانیاهو مدعی بودند که برگزاری دادگاه پیش انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی (۲۳ مارس) می‌تواند تاثیر منفی بر آراء حزب نتانیاهو بگذارد. تاریخ جدید دادگاه البته کمتر از دو هفته بعد از انتخابات خواهد بود.

بر اساس این گزارش، روند رسیدگی به پرونده‌های فساد نتانیاهو از روز پنجم آوریل با سه جلسه در هفته (به مدت یک ماه و نیم) و هر جلسه به مدت زمان یک ساعت ادامه پیدا می‌کند.

به نوشته جروزالم‌پست، در این جلسات، شاهدانی که از جانب دادستانی به دادگاه معرفی شده‌اند، علیه نتانیاهو در پرونده‌های فساد وی شهادت می‌دهند.

قضات دادگاه قدس اشغالی همچنین از «آویخای مندلبیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی که با فشار وکلای نتانیاهو جلسه دادگاه را عقب انداخت، انتقاد کرده و او را به ارائه درخواست ناقض برای تحقیقات درخصوص جرائم نتانیاهو متهم کردند.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه وی تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

بعد از وقفه چند ماهه در برگزاری جلسات رسیدگی مقدماتی به پرونده‌های فساد نتانیاهو به دلیل شیوع گسترده ویروس «کووید۱۹» در فلسطین اشغالی، این روند روز بیستم بهمن ماه با حضور نتانیاهو در دادگاه از سر گرفته شد.

نتانیاهو و شرکای جرم او که در جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده‌های فساد خود حاضر شدند، تمام اتهامات وارده را رد کرده‌اند (جزئیات بیشتر).

 همزمان با حضور نتانیاهو در جلسه امروز دادگاه، تعداد زیادی از معترضان به عملکرد وی بیرون دادگاه و در خیابان‌های اطراف تجمع و تظاهرات کردند. 

خبرنگاران اسرائیلی گزارش دادند که صدای فریاد «استعفا، استعفا!» معترضان که خواستار کناره‌گیری نتانیاهو از قدرت هستند در ساختمان دادگاه قدس اشغالی و اتاق جلسه محل حضور نتانیاهو طنین‌انداز شده است.

انتهای پیام/ص