شاهد ناتوانی دولت در یافتن راه‌های جدید برای دور زدن تحریم‌ها هستیم

شاهد ناتوانی دولت در یافتن راه‌های جدید برای دور زدن تحریم‌ها هستیم

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-26

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تازه ترین ها،‌ با اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی کشور گفت: یکی از دلایل بروز شرایط اقتصادی کنونی در کشور این است که دولت در دوره برجام در زمان مذاکرات با اروپا و آمریکا و نیز پس از تصویب و اجرای برجام از روابط با همسایگان‌مان غافل شد.

وی افزود: این باعث شد تا روابط و مناسبات اقتصادی ما با کشورهای همسایه کاهش چشمگیری پیدا کند و نکته دیگر اینجاست که امروز هم جدیتی برای بهبود این روابط از سوی مسؤولان امر مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ ما بین سال 85 تا 90 با کشور ترکمنستان 6 میلیارد دلار مناسبات تجاری و بازرگانی داشتیم که این میزان در سال 97 و 98 به یک بیستم یعنی 300 میلیون دلار کاهش یافته است.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: مسأله دیگر بحث راه‌های دور زدن تحریم‌ها است که در شرایط فعلی ابتکار و نوآوری و نیز تحرکی لازم در این زمینه از سوی دولت مشاهده نمی‌شود.

وی افزود: گر چه مسؤولان وزارت نفت و بانک مرکزی می‌گویند ما راه‌های زیادی رفته‌ایم اما به در بسته خورده‌ایم ولی واقعیت اینجاست که این‌ها همه راه‌ها را نرفته‌اند و به همین خاطر نتوانسته‌اند کانال‌های جدیدی را برای دور زدن تحریم‌ها پیدا کنند.

نماینده مردم فریمان در مجلس در پایان گفت: ما در سال‌های اخیر شاهد افشای راه‌های قبلی دور زدن تحریم‌ها بودیم و از سوی دیگر دولت حتی مسیرهای جایگزینی را هم برای این مسأله نتوانست پیدا کند چه برسد به اینکه راه‌های بیشتری را بخواهد برای دور زدن تحریم‌ها داشته باشد.

انتهای پیام/