شاهد نقض قوانین بین المللی از سوی تل آویو هستیم

شاهد نقض قوانین بین المللی از سوی تل آویو هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، گرچه آمریکا و کشورهای غربی چشم خود را به روی توحش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان بسته‌اند، اما نهادهای بین المللی فعال در حوزه حقوق بشر با رصد شرایط در حال انتقاد مداوم از جنایات تل آویو هستند.

بر این اساس، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با تقبیح اقدامات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان در کرانه باختری و غزه، از رفتارهای غیرقانونی این رژیم ابراز تأسف کرد.

در بیانیه منتشر شده در این زمینه آمده است: ما شاهد نقض مکرر قوانین بشردوستانه و انسانی از سوی تل آویو هستیم. به ویژه اقدامات اسرائیل در حمله به اردوگاه آوارگان شاتی و حمله به جنین در کرانه باختری ناقض قوانین بین المللی است.

این بیانیه می‌افزاید: حملات گسترده و نامناسب به زیرساخت‌های غیرنظامی از سوی صهیونیست‌ها منجر به کشته و زخمی شدن فلسطینیان و نابودی خانه‌های آنها در غزه شده است.

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به شرایط بحرانی در کرانه باختری، تاکید دارد: براساس قوانین بین المللی اسرائیل به عنوان نیروی اشغالگر در این منطقه مسئول حفظ جان و مال غیرنظامیان فلسطینی است. با این وجود، نظامیان صهیونیست و شهرک نشینان با حمله به فلسطینیان قوانین بین المللی و بشردوستانه را نقض می‌کنند.