شش کاراته کا فردا به روی تاتامی می روند/ قرعه کشی انجام شد

شش کاراته کا فردا به روی تاتامی می روند/ قرعه کشی انجام شد

به گزارش مهر، این دوره از مسابقات صبح فردا با حضور ۷۴۰ کاراته کا از ۷۸ کشور به میزبانی پرتغال در شهر لیسبون آغاز می‌شود. جلسه فنی و مراسم قرعه کشی این مسابقات در هتل «الیسیون اورینته» و با حضور نمایندگان تیم‌های مختلف از جمله کادر فنی تیم ملی کشورمان برگزار شد و طی آن نمایندگان ایران رقبای خود را شناختند.

فردا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه در روز نخست این مسابقات رقابتهای کاتای انفرادی بانوان، کاتای تیمی مردان، مبارزات کومیته اوزان ۵۰- و ۵۵- کیلوگرم زنان، ۶۰-، ۶۷- و ۷۵- کیلوگرم مردان برگزار می‌شود که فاطمه صادقی، سارا بهمنیار، طراوت خاکسار، امیرضا میرزایی، امیرمهدیزاده و بهمن عسگری به دیدار رقبای خود خواهند رفت.

برنامه روز نخست نمایندگان ایران- جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه:

فاطمه صادقی در کاتا انفرادی بانوان در میان ۶۳ کاراته کا در گروه ششم با کاراته کاهای ونزوئلا، پرو، اسلواکی، اتریش و هنگ کنگ همگروه است. سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم بانوان دور نخست استراحت دارد و سپس به دیدار «مورالس» از اسپانیا می‌رود و در صورت برتری با یکی از کاراته‌های فیلیپین، بلغارستان یا کلمبیا خواهد رفت. در این وزن ۵۰ کاراته کا حضور دارند.

در وزن ۶۷- کیلوگرم که تیم ایران دو نماینده دارد، امیررضا میرزایی دور نخست «استفان پوکارنی» از اتریش را پیش رو دارد و سپس با «الساوی» از مصر پیکار می‌کند. امیرمهدیزاده دیگر نماینده ایران در این وزن ابتدا» منصور» از قزاقستان را پیش رو دارد و سپس با «برایان هیلارد» از آمریکا مبارزه می‌کند. در این وزن ۶۲ کاراته کا مبارزه می‌کنند.

طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم بانوان که ۶۴ کاراته کا مبارزه خواهند کرد، بعد از یک دور استراحت به مصاف برنده قزاقستان و اسپانیا خواهد رفت. بهمن عسگری هم در ۷۵- کیلوگرم آقایان که ۶۴ کاراته کا حضور دارند، بعد از یک دور استراحت به مصاب برنده بلاروس و پاکستان می‌رود.

برنامه روز دوم نمایندگان ایران
شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه نیز مسابقات کاتای انفرادی مردان، کاتای تیمی زنان، مبارازت اوزان ۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم زنان، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم مردان انجام خواهد شد که رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، ذبیح الله پورشیب و سجاد گنح زاده به روی تاتامی خواهند رفت.

رزیتا علیپور نماینده ایران در وزن ۶۱- کیلوگرم دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده مبارزه اکراین و رومانی مبارزه می‌کند. در این وزن ۶۳ کاراته کا رقابت می‌کنند. ذبیح الله پورشیب سرگروه تیم ملی کاراته در وزن ۸۴- کیلوگرم دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر می‌گذارد و سپس به دیدار برنده رومانی و بلژیک می‌رود. در این وزن هم ۶۴ کاراته کا به مصاف هم خواهند رفت.

سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم که ۵۶ کاراته کا شرکت کرده اند دور نخست با نماینده ایرلند پیکار می‌کند و سپس به مصاف یکی از کاراته کاهای اسلونی، بلاروس یا لیتوانی خواهد رفت. و حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم دور نخست باید با «شعبان» از مصر پیکار کند و سپس یکی از کاراته کاهای فرانسه، اسپانیا یا آلمان را پیش رو دارد. در این وزن ۵۸ کاراته کا ثبت نام کرده اند.

این دوره از رقابتها یکشنبه ۱۲ اردیبهشت با برگزاری مبارزات رده بندی و فینال به پایان خواهد رسید.