شعبانی‌بهار: منتظر سهمیه‌های جدید تیروکمان برای المپیک هستیم

شعبانی‌بهار: منتظر سهمیه‌های جدید تیروکمان برای المپیک هستیم

به گزارش مهر، غلامرضا شعبانی بهار در مورد تیم ملی تیروکمان و پیگیری تمرینات این تیم در هر دو بخش ریکرو و کامپوند گفت: از اواسط شهریورماه اردوی آماده‌سازی در هر دو تیم را آغاز کردیم و به صورت دو هفته در ماه آن را پیگیری کردیم. تاکنون پنج مرحله اردو برگزار شده و اردوی ششم هم در جریان است.

وی تصریح کرد: همین شرایط تمرینی را ادامه خواهیم داد. شاید هم اردوها را در هر مرحله یک ماهه کنیم. در هر صورت اینکه تا زمان مسابقات کاپ آسیا در تایلند اردو و تمرینات ادامه دار خواهد بود.

رئیس فدراسیون تیروکمان با تاکید بر اینکه ایران در هر دو بخش ریکرو و کامپوند مسابقات کاپ آسیا شرکت خواهد داشت، خاطرنشان کرد: پس از اتمام این رقابت ها ملی‌پوشان از تایلند به چین سفر می کنند تا در رقابت های کاپ جهانی شرکت کنند. سپس تیم ملی به ایران باز می گردد تا تمریناتش را درسایت آزادی دنبال کند سپس ۲۸ خردادماه برای کسب سهمیه المپیک به فرانسه سفر می کند تا در مسابقات جام جهانی و آخرین مرحله رقابت های گزینشی شرکت داشته باشد.

شعبانی بهار با یادآوری اینکه میلاد وزیری برای المپیک توکیو کسب سهمیه کرده، گفت: در بخش تیمی شانس کسب سهمیه در فرانسه را داریم. در بخش بانوان هم شانس کسب سهمیه در هر دو بخش انفرادی و تیمی را داریم. امیدواریم این کسب سهمیه ها انجام شود تا با یک اتفاق خوب در المپیک شرکت کنیم.

وی همچنین در مورد مسابقات باشگاهی تیروکمان تاکید کرد: خوشبختانه چند هفته ای است که رقابت ها آغاز شده و دیدارهای هفته ششم در حال پیگیری است. جزو فدراسیون‌هایی بودیم که لیگ را آغاز کردیم البته با تفاوت عمده نسبت به ادوار گذشته؛ ۲۹ تیم در مسابقات شرکت کرده اند که شامل حضور ۱۸ تیم در بخش کامپوند و ۱۱ تیم در بخش ریکرو می شود. دیدارهای این تیم ها در دو زمین مجزا برگزار می شود. انتظار داشتیم با برگزاری لیگ، کمانداران به فضای مسابقات بازگردند که این اتفاق رقم خورده است.

رئیس فدراسیون تیروکمان گفت: خوشبختانه هر هفته رکوردهای قابل توجهی ثبت می کنند که امیدوارکننده است. لیگ تا پایان سال ادامه خواهد داشت تا بتوانیم از برگزاری مسابقات به پویایی تیروکمان برسیم. همین رقابت ها برای کمک به آماده سازی بازیکنان تیم ملی هم خوب است. همچنین در هر هفته از طرف برگزار کنندگان مسابقات از رکوردداران تقدیر می شود.